fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Na co czekamy? Wreszcie możemy zastąpić zwykłą garderobę świeżymi stylami, zwłaszcza jeśli są one na dodatek zrównoważone!

Do produkcji kolekcji Esprit w coraz większym stopniu wykorzystuje się produkty ze zrównoważonych materiałów, takich jak bawełna organiczna, która jest uprawiana zgodnie z surowymi normami, bez użycia pestycydów i innych nawozów syntetycznych. Bawełna organiczna używana w produktach Esprit posiada certyfikat Organic Content Standard lub Global Organic Textile Standard. Oba te certyfikaty potwierdzają obecność, a także dokładną ilość materiałów pochodzenia organicznego w końcowej odzieży, śledząc łańcuch dostaw od pola do produktu i certyfikując każdy etap dostawy.

Co jeszcze bardziej istotne, do 2021 r. Esprit zamierza używać 100% bawełny organicznej, bawełny pochodzącej z recyklingu czy Better Cotton. Celem marki jest zastąpienie wszystkich włókien zrównoważonymi alternatywami do 2023 roku. W międzyczasie świadome wybory i innowacje są kluczem do ostatecznej zmiany.

Razem tworzymy lepszy świat!

Poprzedni

To już rok współpracy Costa Coffee i Too Good To Go!

Następny

Podwójny pasjans

Zobacz również to: