fbpx
czwartek, 25 lipca 2024

Rok 1990 – rewolucja w świecie mody. Marka Esprit idąc pod prąd, stworzyła pierwszą zrównoważoną kolekcję ubrań- “Ecollection”. Od samego początku istnienia głównym celem marki jest troska o naszą planetę oraz uczciwe warunki pracy. Z każdym dniem marka ulepsza dotychczasowe rozwiązania, by w jak najmniejszym stopniu szkodzić środowisku.

PRZYSZŁOŚĆ JEST DZIŚ

Dział zrównoważonego rozwoju marki Esprit zapewnia ekologiczne i społecznie uczciwe warunki pracy, a jego głównym zadaniem jest zapewnienie zrównoważonej przyszłości. W tym celu zainicjowano program mody obiegu zamkniętego- circular fashion. Dzięki temu marka może ponownie wykorzystać resztki tkanin do produkcji ubrań, minimalizując produkcję śmieci oraz poszukiwać innowacyjnych rozwiązań w procesie tworzenia i produkcji odzieży.

Esprit oferuje ubrania wykonane z zrównoważonych materiałów najwyższej jakości. Organiczna bawełna i wełna, włókna regenerujące takie jak lyocel, LENZINGTM ECOVEROTM oraz denim z recyklingu zapewniają komfort użytkowania, a jednocześnie są przyjazne środowisku.

Nowa kolekcja Esprit w pigułce – I AM SUSTAINABLE

Ubrania z tej kolekcji rozpoznasz w mgnieniu oka. Wszystkie zrównoważone produkty są oznaczone zielonym napisem I AM SUSTAINABLE i znajdziesz je w zakładce I AM SUSTAINABLE.

DO 2020/2021 roku Esprit chce…

• używać w 100% organicznej bawełny, bawełny z recyklingu oraz bawełny z zrównoważonej uprawy
• zagwarantować, że 100% ubrań z denimu wykonane będą z materiałów z zrównoważonej produkcji
• zastąpić wiskozę oraz syntetyczne tkaniny przynajmniej w 30% innymi organicznymi materiałami

Poprzedni

Śluz ślimaka dobry dla skóry

Następny

„RAMEN W DOMU” – ŁATWE PRZEPISY, KTÓRE ZAMIENIĄ TWOJĄ KUCHNIĘ W KRÓLESTWO RAMENU

Zobacz również to: