Pierwsze kroki na stoku


Ferie zimowe trwają w najlepsze! Stoki zapełniają się dziećmi w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Zastanawiasz się, co powinieneś wiedzieć przed zabraniem dziecka pierwszy raz na narty? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych porad.

Odpowiedni ubiór

Jednym z najważniejszych elementów, o którym musisz pamiętać przed wybraniem się z maluchem na stok, jest odpowiedni ubiór. Możesz zdecydować się na kurtkę i spodnie, bądź na kombinezon, który jest szczególnie wygodny w przypadku małych dzieci. Najważniejsze, aby odzież była ciepła, a materiał z którego jest wykonana wodoodporny. Zwróć również uwagę na kolor. Im będzie wyrazistszy, tym łatwiej dostrzeżesz swoje dziecko na stoku. Będzie ono również bardziej widoczne dla innych narciarzy, co zminimalizuje ryzyko kolizji. Z myślą o dzieciach, które
nie lubią monotonii, eksperci Wed’ze przygotowali kurtkę Reverse. Dzięki temu, że jest dwustronna, pozwoli dziecku na bardzo szybką zmianę stylu
i zabawę swoim wyglądem. Z pewnością przypadnie do gustu niejednemu łowcy stoków!

Dobrze dobrany sprzęt

Zbyt duże buty, czy nieodpowiednia długość nart to dwa błędy, które na długo mogą zniechęcić dziecko do jazdy. Aby zapewnić mu maksymalny komfort i ułatwić pierwsze kroki, zadbaj o dobrze dopasowany but oraz narty proporcjonalne do wzrostu. W ofercie Decathlon znajdziemy buty narciarskie dedykowane dzieciom, które dzięki systemowi regulacji będą służyły przez kilka lat. Buty Pumzi 500 od Wed’ze pasują aż na 4 rozmiary stopy!
W przypadku maluchów, bardzo dobrze sprawdzą się również szelki, dzięki którym będziesz mógł kontrolować tor i prędkość jazdy swojej pociechy. Skiwiz nie tylko pomoże w utrzymaniu równowagi, ale również zwiększy poczucie bezpieczeństwa u dziecka, a to z kolei z pewnością przełoży się na szybkie postępy w nauce.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nic nie jest ważniejsze od bezpieczeństwa. Dlatego pamiętaj, aby przed wyjściem na stok, przekazać dziecku zasady jazdy oraz wskazówki odnośnie tego, jak powinno się zachować w danej sytuacji. Nie zapominaj również o kasku i goglach. Kask powinien przede wszystkim stanowić dobrą ochronę przed uderzeniami, dlatego przed zakupem warto upewnić się, że spełnia europejskie normy i jest wystarczająco wytrzymały. Drugą cechą, na którą powinieneś zwrócić uwagę jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru do obwodu głowy. W kaskach Wed’ze zastosowano system regulacji pokrętłem, który umożliwi precyzyjne dopasowanie rozmiaru.
Kupując kask, wskazane jest, aby jednocześnie dokonać zakupu gogli. Zwróć uwagę, aby te dwa elementy tworzyły ze sobą integralny zestaw, co zapobiegnie zaparowaniu szybki. Będzie to miało olbrzymi wpływ na bezpieczeństwo Twojej pociechy, ponieważ w chwili kiedy gogle będą zaparowane, dziecko straci dobrą widoczność, a to z kolei może prowadzić do wypadku. Dbając o bezpieczeństwo początkujących narciarzy, projektanci Wed’ze dopilnowali, aby wszystkie gogle narciarskie marki były kompatybilne z kaskami. Drugim, równie ważnym elementem w kontekście bezpieczeństwa, jest dobranie gogli pod względem zaciemnienia szybek. Zbyt ciemna szybka w pochmurny dzień może ograniczać widoczność. Do wyboru są zarówno jasne – przeznaczone do jazdy w bardziej pochmurne dni oraz w nocy, a także ciemne – dedykowane do jazdy w pełnym słońcu. W ofercie Decathlon znajdziesz również takie, które umożliwiają zmianę szybki zależnie od warunków pogodowych, jakie panują na stoku.
Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze sprzętu i akcesoriów, znajdziesz ją w każdym sklepie stacjonarnym sieci Decathlon. Pracownicy z przyjemnością zarekomendują  odpowiednie produkty. Dzięki temu, Twoje dziecko będzie w bezpieczny sposób nabywało pierwszych doświadczeń w sportach zimowych. Bo w te ferie najważniejsza jest przyjemność z jazdy!
[metaslider id="18671"]
Poprzedni Vademecum sukienek koktajlowych
Następny Podkład AFFINITONE od Maybelline New York