fbpx
sobota, 18 maja 2024

Marka Aries podjęła współpracę z Lee Jeans, by wspólnie stworzyć kapsułową kolekcję 10 SKU, obejmującą klasyczne ubrania jeansowe. Jej częścią jest nowa odsłona kultowej kurtki Rider, kurtki 191-1 oraz klasycznych modeli roboczych.

Lata 70. i 80. to czas wielkiej fascynacji Włochów tematyką Dzikiego Zachodu. Obraz amerykańskiej kultury, który docierał do włoskiej publiczności, nie był jednak rzeczywistym odzwierciedleniem. Często była to wizja włoskich reżyserów, takich jak Leone i Corbucci, którzy zaproponowali swojej widowni zupełnie nowy obraz Ameryki.

I vice versa. Większość włoskich westernów była kręcona na południu Włoch, w mniej popularnych pod względem turystycznym regionach, takich jak Basilicata. Rzuciło to zupełnie nowe światło na tę część Włoch – zupełnie pozbawioną turystów, zarówno tych lokalnych, jak i zza granicy – i w dość dobitny sposób pokazało, że w nieodległej przeszłości Włochy, zwłaszcza południowe rejony, były krajem bez przemysłu i borykającym się z problemem masowej emigracji.

Utrzymane w tonie pastiszu spaghetti westerny z tego okresu okazały się idealnym punktem startowym nowej współpracy Lee Jeans. Inspiracją dla nowych splotów denimu były klasyczne i neoklasyczne rzeźby oraz tradycyjne ręczne sploty włoskie jak pardi, które dodały kolekcji historycznego wymiaru. Całość dopełnił talent kultowego włoskiego fotografa sztuki – Roberto Timperiego – któremu doskonale udało się odzwierciedlić to zawiłe, niemniej spójne zderzenie dwóch różnych światów.

Znakiem rozpoznawczym tego uznanego fotografa jest reporterskie zacięcie, z jakim przedstawia włoskie podziemie, odsłaniając bardzo surowe, mniej znane oblicze Włoch. Sam jest też częścią tego świata, znajomym wielu z portretowanych osób, który od lat zatrzymuje w kadrze ich piękno i kruchość.

Zbiór fotografii Timperiego, zarówno pozowanych, jak i niepozowanych, w formie niewielkiego albumu zatytułowanego „VUOI” dostępny będzie za darmo wraz z zakupionymi produktami w sklepach Lee, Aries i u współpracujących sprzedawców.

Wszystkie produkty będą dostępne na www.ariesarise.com i u wybranych sprzedawców na całym świecie, takich jak Goodhood, 18 Montrose, LNCC, End Clothing, Browns, Lane Crawford, NetaPorter, Sneakersnstuff i inni.

Aries

Aries to luksusowa marka streetwearowa, oferująca modę unisex. Ubrania są projektowane w Londynie i wytwarzane we Włoszech. Dowodzona przez Sofię Pranterę marka Aries zrodziła się z miłości projektantki do kultury trash, outsider artu i ilustracji. Kolekcje odzwierciedlają nauki pobrane przez Pranterę w szkole artystycznej Central Saint Martin’s, jej fascynację technikami farbowania i nadruku oraz niezwykle szczegółowe podejście do konstrukcji.

Kulturalne działania i twórczość marki, realizowane przez cały rok, obejmują samodzielnie wydawane książki, międzynarodowe wystawy sztuki oraz liczne współprace artystyczne, do których zapraszani są najróżniejsi twórcy i artyści – od tych dobrze znanych i popularnych po bardzo niszowych – tworzących integralną część świata Aries i jego społeczności.

Lee

Lee® jest marką denimową z ponad 130-letnią historią i bogatym dziedzictwem, która od wielu lat z wielkim sukcesem przyczynia się do popularności odzieży denimowej na świecie. Łącząc bogatą historię z tradycją i nowoczesnymi innowacjami, Lee® od wielu lat wyznacza nowe trendy, oferuje modne kolekcje i dowodzi, że denim to o wiele więcej niż tylko ubrania robocze.

Lee.com

@leejeanseurope

Poprzedni

POTRÓJNA DAWKA ENERGII DLA MĘSKIEJ SKÓRY OD ZEW FOR MEN X MANTO!

Następny

OTWÓRZ SIĘ NA ZMIANY RAZEM Z NOWĄ AMBASADORKĄ TRIUMPH MARTYNĄ WOJCIECHOWSKĄ

Zobacz również to: