fbpx
czwartek, 25 kwietnia 2024

Najnowsza kolekcja Colour Story powstała w ramach konceptu H&M Innovation Stories została wyprodukowana przy użyciu bardziej zrównoważonych metod barwienia tkanin.

W ramach kolekcji wykorzystano nowoczesne techniki – biotechnologię i roślinne barwniki, które oprócz wyjątkowego efektu estetycznego, mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Kolekcja jest nowoczesna i innowacyjna, co widoczne jest szczególnie w procesie produkcji.

Nieustannie staramy się tworzyć oryginalne produkty stworzone w nowoczesny sposób. Tworząc kolekcję Colour Story starliśmy się, aby nasze projekty oraz rewolucyjne metody barwienia tkanin przyniosły pozytywną zmianę – zmniejszenie zużycia wody oraz zreformowanie sposobu produkcji” – mówi Ann-Sofie Johansson, Doradczyni Kreatywna H&M.

W kolekcji znajdą się m.in. crop top na ramiączkach i ściągana spódnica z cyfrowymi nadrukami, jak również lejąca się sukienka i bluza o fasonie ponczo, które zostały pofarbowane roślinnymi barwnikami. Na uwagę zasługuje również brązowy top z pasującymi spodniami barwiony innowacyjnym barwnikiem We aRe SpinDye®- ilość zużytej wody w procesie farbowania tą techniką zmniejsza się o 75%. Znacząco zmniejsza się też zużycie energii – o niemalże 40%.

W kolekcji zostały wykorzystane także naturalne barwniki: większość z nich to barwniki pochodzące ze źródeł roślinnych – korzeni, jagód, kory, liści, i drewna – oraz innych źródeł biologicznych, takich jak grzyby i porosty.

Wśród fasonów pojawiają się zarówno luźne swobodne modele jak i dopasowane kroje, które sprawiają, że barwy tkanin otulają i podkreślają sylwetkę osoby noszącej ubrania. Akcesoria nadadzą grunge’owego charakteru, zwłaszcza okrągłe kolczyki wykonane z bezbarwnego szkła z odzysku oraz masywne sandały z Bloom™ – elastycznej pianki wyprodukowanej z biomasy alg.

Paleta kolorów obejmująca ciepłe pomarańczowe odcienie, błękit indygo, bladą zieleń oraz delikatny odcień żółtego, zwraca uwagę na organiczną i pozytywną energię kolekcji.

Praca z tak fascynującymi innowatorami i ich wspaniałymi pomysłami była niesamowitą przygodą. Colorfix jest pierwszą firmą, która wykorzystuje naturalne, biologiczne procesy w produkcji i nakładaniu pigmentów na tkaniny. Kolekcja Colour Story jest ich światową premierą. Cieszymy się, że kolekcja, która powstała w wyniku zastosowania tak nowoczesnych procesów ma jednocześnie tak współczesny charakter” – mówi Ella Soccorsi, Concept Designer w H&M.

Kolekcja będzie miała swoją premierę 15 kwietnia na hm.com.

O H&M Innovation Stories

Wprowadzony w 2021 roku koncept Innovation Stories, skupia się na rozwoju i dążeniu do przeniesienia innowacyjności na wyższy poziom, zachęca do współpracy z naukowcami i projektantami, a także zwraca uwagę na postępowe działania H&M w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Poprzedni

CASHMERE ILLUMINATED MAKE-UP FLUID ROZŚWIETLAJĄCY MOON BLINK FORMUŁA ODPORNA NA ŚCIERANIE

Następny

Tomek na Alasce

Zobacz również to: