fbpx
piątek, 1 grudnia 2023

Coraz większe rzesze osób zdają sobie sprawę z tego, że zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna pomagają w poprawieniu własnej jakości życia oraz pozwalają na dłuższe zachowanie organizmu w doskonałej formie. Ludzie pływają już nie tylko latem podczas urlopu nad morzem lub spędzając ciepły weekend nad jeziorem, gdzie najczęściej po prostu ściąga się sportowe obuwie, a następnie zakłada je dopiero wtedy, kiedy słońce już zupełnie osuszy stopy. Popularnością cieszą się aktualnie nie tylko wodne parki rozrywki, ale przede wszystkim osiedlowe baseny, gdzie obowiązkowe są klapki basenowe, które ułatwiają zachowanie tam czystości.

Obuwie do wody powinno być przede wszystkim higieniczne

Dlatego klapki na basen powinny być wykonane z materiału, który nie nasiąka i jest nieprzemakalny lub szybkoschnący. Doskonale sprawdzają się w tej sytuacji tworzywa sztuczne oraz gumowe, a także niektóre materiały membranowe, które do całkowitego wyschnięcia potrzebują zaledwie kilku minut. Takie obuwie nie może także posiadać luźnych elementów czy troczków, które mogłyby się w łatwy sposób odczepić oraz nie powinno mieć wąskich zagłębień, w których mogłaby przetrwać wilgoć i które umożliwiałyby łatwy rozwój grzybom czy bakteriom.

Wybierając klapki na basen najlepiej jest postawić na prostotę i wybrać jeden z klasycznych modeli, które doskonale sprawdziły się na przestrzeni wielu lat i są chętnie wybierane przez konsumentów na praktycznie całym świecie. Lepiej też zdecydować się na klapki markowe, które będą klejone lub zgrzewane dużo porządniej niż ich produkowane masowo azjatyckie odpowiedniki. Ich cena może być zachęcająca, ale zazwyczaj rozklejają się już po kilku dniach.

Estetyka również jest ważna

Dlatego klapki basenowe powinny być po prostu ładne, co dotyczy zarówno damskich, jak i męskich wzorów. Prostota nie wyklucza w końcu ładnego wyglądu. W sklepach dostępne są setki, a pewnie nawet tysiące wariantów kolorystycznych, które choć cechują się podobnym krojem, to różnią się wieloma szczegółami. Klapek wcale nie musi być nudny.

Klapki na basen można z łatwością kupić nie tylko stacjonarnie, ale i w Internecie. Lepiej jednak nie robić tego na portalach ogłoszeniowych albo aukcyjnych, ponieważ nie ma się wtedy stuprocentowej pewności czy buty są oryginalne. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z platformy sprzedażowej, która wystawia produkty znanych i cenionych przez klientów marek. To nie tylko gwarancja zadowolenia, ale i szerokiego wyboru oraz atrakcyjnej ceny.

Poprzedni

Douglas & Kwiat Kobiecości

Następny

Hybrid Flex 5 najlepsza maszynka do golenia w historii BIC®

Zobacz również to: