Barbie wyróżniona podczas modowych Oskarów – Fashion Awards 2019


Fashion Awards

Barbie, najbardziej znana fashionistka świata, dołączyła do grona prestiżowych laureatów Fashion Awards 2019. Stowarzyszenie CFDA przyznając to wyróżnienie doceniło twórczy wpływ Barbie na świat mody i sztuki oraz jej inspiracyjną rolę w kształtowaniu kolejnych pokoleń dziewczynek i kobiet na całym globie.

Stowarzyszenie Council of Fashion Designers of America (CFDA) od 1962 roku wskazuje i nagradza światowych twórców mody i show biznesu. Wśród wyróżnionych kreatorów i ambasadorów stylu, projektantów i marek są także wybitne osobistości, które mają swój udział w tworzeniu światowych trendów. Dotychczas modowego Oskara otrzymali między innymi: pierwsza dama Michelle Obama, Tom Ford, Gloria Steinem, Janelle Monáe, Cecile Richards oraz burmistrz Michael R. Bloomberg.

Nagroda specjalna dla Barbie, to uhonorowanie 6 dekad czerpania wzorców oraz wywierania wpływu na twórcze środowiska mody oraz kultury na całym świecie. Barbie ma na swoim koncie współpracę z ponad 75 projektantami i influencerami, m.in. z Gigi Hadid i Jeremym Scottem dla Moschino. Pierwszym projektantem, który w 1985 roku stworzył dla niej kolekcję strojów był Oscar De La Renta, a uhonorowany przez CFDA w tym roku Bob Mackie pracował z Barbie nad lalką kolekcjonerską w 1990 r. Inni członkowie CFDA, tacy jak Vera Wang, Diane von Furstenberg, Anna Sui, Zac Posen, Badgley Mischka i Stephen Burrows również uczestniczyli w projektowaniu lalek kolekcjonerskich.
W Polsce Barbie kolaborowała, m.in. z projektantami z Bizzu czy Reserved, a pierwszą sukienkę wieczorową zaprojektował dla niej w tym roku Maciej Zień, przy okazji swojego 20-lecia pracy twórczej.

Wręczenie nagród CFDA Fashion Awards 2019 odbyło się 3 czerwca 2019 roku w Brooklyn Museum w Nowym Jorku.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Summer of Wrangler czas zacząć!
Następny Chyba umieram