fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Przewlekłe zmęczenie, wypryski skórne, zaparcia, alergie, hemoroidy, nawracające infekcje, a nawet stany depresyjne – to wszystko mogą być objawy zatrucia szkodliwymi toksynami. Ziołowy detoks organizmu przebiega wielokierunkowo. Jak możemy wspomóc oczyszczanie się organizmu?

Woda z cytryną

Szklanka wody z cytryną na czczo to niezawodny sposób na zdrowe jelita, szybką przemianę materii oraz wysoką odporność a nawet czysty oddech. Prosty, a jednocześnie niezwykle skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu!

Świeży sok z roślin

Sok z brzozy posiada silne właściwości oczyszczające. Możemy pozyskać go wyłącznie na wiosnę, wywierając lub nacinając otwór w pniu brzozy. Sok z brzozy jest doskonałym środkiem oczyszczającym krew, działa silnie wzmacniająco i uodparnia. Usuwa szkodliwe produkty przemiany materii, poprawiając czynność wątroby i nerek.

Sok z młodych liści pokrzyw to kolejny niezwykle cenny dar matki natury. To jeden z najlepszych środków odtruwających organizm. Pokrzywa jest najlepszą oczyszczającą i krwiotwórczą rośliną leczniczą. Wywiera korzystny wpływ na trzustkę ponieważ obniża poziom cukru we krwi.

Herbatka detoksykująca

Ziołowy detoks organizmu powinien uwzględniać zioła, które posiadają silne właściwości odtruwające. Zaliczamy do nich:

  • liście brzozy
  • kwiat tarniny
  • kwiaty bzu czarnego
  • pokrzywa

1 łyżkę mieszanki ziołowej zalewamy szklanką wrzątku, pozostawiamy na 10 minut do naciągnięcia. Pijemy dwa razy dziennie po szklance herbatki.

Post owocowo-warzywny

W jaki sposób powinniśmy dbać o regularne odtruwanie organizmu? Dobrym sposobem jest wprowadzenie raz w tygodniu  diety owocowo-warzywnej. Sięgamy wtedy po wszystkie dostępne w tym czasie owoce  i warzywa sezonowe: truskawki, poziomki, brzoskwinie, winogrona, agrest, porzeczki, jabłka, śliwki, gruszki, czereśnie i warzywa.

Dzięki jednodniowej diecie organizm ma szansę pozbycia się zbędnych, szkodliwych substancji. Taki post daje potężnego, energicznego kopa, poprawia samopoczucie, podnosi sprawność fizyczną i umysłową, przynosi jasność umysłu.

 

Poprzedni

Milusi Stara Mydlarnia - nowa linia naturalnych kosmetyków pielęgnacyjnych dla dzieci

Następny

ROYAL VOLUME MASCARA - nowość od Eveline Cosmetics

Zobacz również to: