fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Jaki wpływ może mieć przeznaczenie jednego dnia na pomoc środowisku? W ramach akcji  „Timberland Wspiera”, wolontariusze z całej Polski zasadzili 6 drzew, kilkaset roślin i  pomogli w sprzątaniu Pola Mokotowskiego.

9 maja br. zespół Timberland Polska wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej w Warszawie zainicjował wspólne działania na rzecz przestrzeni miejskiej, która służy odpoczynkowi i rekreacji mieszkańców.

Jak Timberland Wspiera?

Na Polu Mokotowskim (w pobliżu al. Armii Ludowej) zasadzonych zostało 6 piętnastoletnich dębów, derenie oraz 300 różnych roślin. Dodatkowo, zostały przycięte krzewy w pobliżu al. Armii Ludowej. Tego zadania podjęło się blisko 50 wolontariuszy z całego kraju, którzy na co dzień są pracownikami Timberland Polska, zarówno w centrali MIG SA, jak i salonach. Inicjatywa prowadzona jest w ramach wolontariatu pracowniczego, na którego realizację każdy pracownik przeznacza pełnopłatny dzień pracy na pomoc innym. Całość odbyła się we współpracy i z konsultacją Zarządu Zieleni m.st. Warszawa.

timberland

Produktowe Zero Waste

Marka na każdym kroku zaznacza, jak ważnym elementem strategii jest przyroda. Recyklingowe materiały znajdziemy, zarówno w modelach obuwia, jak i odzieży oraz akcesoriach. Jednym z nich jest opatentowany materiał ReBOTL™ – pozyskany z plastikowych butelek, który co najmniej w 50% składa się z tworzywa recykligowanego. Ponadto cała akcja sadzenia zieleni odbyła się dzięki wsparciu samych klientów – dochód ze sprzedaży toreb papierowych podczas zakupów, przekazywany jest na cele ekologiczne. Więcej na temat ekologicznego zaangażowania marki i jej celów zielonych wyznaczonych do zrealizowania do 2020, można dowiedzieć się tutaj: https://e-timberland.pl/odpowiedzialnosc

 

Poprzedni

Challenge Accepted!

Następny

Pan. Wiktoria. Marzyciele

Zobacz również to: