fbpx
czwartek, 25 kwietnia 2024

Znają ją wszyscy, którzy mają profil na Instagramie. Szturmem podbiła internet publikując na swoim koncie ironiczne parodie zdjęć gwiazd. Beyonce, Celine Dion, Justin Bieber czy rodzina Kardashianów… Lista jest naprawdę długa. Jej profil na Instagramie obserwuje niemal 6 milionów osób. Celeste Barber, niekwestionowana królowa Instagrama wydała pierwszą książkę! „Challenge Accepted!” w księgarniach 19 czerwca.

Media społecznościowe, pisma modowe i telewizja promują ideał piękna często nieosiągalny dla przeciętnego człowieka. Piękny równa się szczupły, wysportowany, doskonale ubrany, z nieskazitelną cerą i fryzurą. Australijska komediantka, Celeste Barber postanowiła w oryginalny sposób pokazać, co sądzi o idealnym świecie rodem z kolorowych pism. W końcu nie wszyscy są idealni. A poza wyglądem zewnętrznym liczy się coś jeszcze. Na przykład poczucie humoru i dystans do samego siebie.

Znany na całym świecie projekt #CelesteChallengeAccepted rozpoczął się w 2015 roku. Początkowo był to jedynie zabawny eksperyment, mający na celu ukazanie jak znacząco różni się rzeczywistość od wizerunków kreowanych w sieci. Prosta forma – kolaż złożony ze zdjęcia Celeste (a czasami również jej męża, oznaczanego czule hashtagiem #hothusband) oraz jednej z gwiazd (w najdziwniejszych pozach) – podkreśla absurdalność wizerunku kreowanego na Instagramie.

Autorka kpi ze wszystkich: od Gigi Hadid, Miley Cyrus czy Gwyneth Paltrow po Jennifer Lopez. Celeste w swoich zdjęciach nie idzie na kompromisy. Jeśli modelka na zdjęciu pręży się w skąpym kostiumie kąpielowym, autorka robi dokładnie to samo. Nie zważa na wylewający się brzuszek, rozmazany makijaż czy fałdki. I taka właśnie jest Celeste także w swojej książce – zdystansowana, zabawna i do bólu szczera.

,,Challenge Accepted!” jest zapisem przemyśleń autorki na temat ciągłego dążenia do bycia ,,idealnym”. Na temat rodziny, przyjaźni, miłości oraz macierzyństwa. Celeste opisuje jaki wpływ na jej życie ma rosnąca popularność. Nie ucieka również od trudnych tematów – opisuje operację na otwartym sercu, którą przeszła w wieku 25 lat, po tym, jak lekarze odkryli, że ma ubytek przegrody międzyprzedsionkowej, czyli dziurę w sercu.

Wśród jej fanów są Robbie Williams, Ashton Kutcher, Cindy Crawford, Rosie Huntington, Reese Witherspoon i Gwyneth Paltrow. Bawi miliony ludzi na całym świecie, chodziła po wybiegu na pokazie Toma Forda, niedawno miała pierwszą sesję okładkową dla magazynu ,,InStyle”. Czym nas jeszcze zaskoczy Celeste Barber? Przekonacie się sięgając po ,,Challenge Accepted!”.

Celeste Barber – aktorka, pisarka i komediantka. Widzom najlepiej znana jako pielęgniarka Bree Matthews z australijskiego serialu ,,Cena życia” opisującym losy członków personelu szpitala All Saints. Współprowadziła program rozrywkowy w Studiu 10. Obecnie kontynuuje karierę jak stand-uperka i komediantka. ,,Challenge Accepted!” jest jej pierwszą, długo wyczekiwaną, książką.

Tytuł: „Challenge Accepted!”

Autorka: Celeste Barber

Poprzedni

Biurowy dress code i rajstopy. Jak nie popełnić wizerunkowego faux pas?

Następny

Timberland wspiera zieleń w stolicy

Zobacz również to: