Dlaczego warto wybierać kosmetyki organiczne?


Przez stulecia ludzie stosowali kosmetyki pozyskiwane z tego, czym obdarzyła ich Matka Natura. Bez dodatku chemii i sztucznych konserwantów. Dlaczego my, bardziej świadomi i obyci mieszkańcy naszej planety, mamy stosować sztuczne i szkodliwe składniki? Przecież mamy pielęgnować nasze ciało, a nie niszczyć je. Kosmetyki organiczne to najlepszy wybór dla całej rodziny!

Produkty do pielęgnacji ciała z dodatkami sztucznie pozyskiwanych konserwantów mogą narobić więcej szkody niż pożytku, np. mogą wysuszać skórę, prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznych, a w rezultacie wystąpienia stanów zapalnych i wysypki.

W dzisiejszych czasach kosmetyki organiczne są towarem ekskluzywnym. Na szczęście trend do tego co zdrowe, naturalne, powraca i cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku dostępnych jest szereg produktów: kosmetyki do pielęgnacji, szampony, kremy, masła, maseczki, peelingi, kosmetyki do kąpieli, do makijażu, itp.

Dlaczego zatem warto wybierać kosmetyki pochodzenia naturalnego?

Przede wszystkim dlatego, że wszystkie składniki są pochodzenia roślinnego i organicznego, nie znajdziemy w nich chemii i szkodliwych syntetyków. Składniki kosmetyków mogą być w różnej postaci: ekstraktów, naturalnych olejków, wosków i organicznych dodatków, np. miód, mleczko pszczele, pyłek i propolis, olejki roślinne, oliwa z oliwek czy masło Shea.

Kosmetyki ekologiczne są bezpieczne

Wszystkie składniki są dokładnie przebadane, która potwierdza ich bezpieczeństwo stosowania i skuteczność. Żadne szkodliwe elementy nie dostaną się do naszego organizmu, nie przeniknie do niego żadna chemia. Naturalne kosmetyki są bezpieczne dla skóry, które działają regenerująco, łagodząco i odżywczo na naszą skórę. Dlatego też skład jest prostszy, tym lepiej dla kosmetyku – więcej o nim wiemy. Kosmetyki organiczne są uniwersalne – mogą je stosować osoby w różnym wieku, ze skórą suchą, z trądzikiem, z cerą naczynkową, albo z alergiczną – i dla każdego są bezpieczne.

Kosmetyki a przyroda

Kolejnym przekonującym argumentem jest to, że wybierając kosmetyki ekologiczne sprzyjamy środowisku naturalnemu. Chemia, która trafia do niego, także ta pochodząca przy produkcji kosmetyków z dodatkiem sztucznych substancji, nie jest bezpieczna – przyczynia się do degradacji natury. Dlatego zatem zdecydowanie lepiej czerpać jest wszystkie dobroci natury, niż niszczyć ją nieodpowiednimi mieszankami.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Makijaż karnawałowy KONTIGO
Następny Włosy słabe, pozbawione blasku, wypadające garściami? Dodaj im ENERGII!