fbpx
piątek, 23 lutego 2024

Przez stulecia ludzie stosowali kosmetyki pozyskiwane z tego, czym obdarzyła ich Matka Natura. Bez dodatku chemii i sztucznych konserwantów. Dlaczego my, bardziej świadomi i obyci mieszkańcy naszej planety, mamy stosować sztuczne i szkodliwe składniki? Przecież mamy pielęgnować nasze ciało, a nie niszczyć je. Kosmetyki organiczne to najlepszy wybór dla całej rodziny!

Produkty do pielęgnacji ciała z dodatkami sztucznie pozyskiwanych konserwantów mogą narobić więcej szkody niż pożytku, np. mogą wysuszać skórę, prowadzić do wystąpienia reakcji alergicznych, a w rezultacie wystąpienia stanów zapalnych i wysypki.

W dzisiejszych czasach kosmetyki organiczne są towarem ekskluzywnym. Na szczęście trend do tego co zdrowe, naturalne, powraca i cieszy się coraz większą popularnością. Na rynku dostępnych jest szereg produktów: kosmetyki do pielęgnacji, szampony, kremy, masła, maseczki, peelingi, kosmetyki do kąpieli, do makijażu, itp.

Dlaczego zatem warto wybierać kosmetyki pochodzenia naturalnego?

Przede wszystkim dlatego, że wszystkie składniki są pochodzenia roślinnego i organicznego, nie znajdziemy w nich chemii i szkodliwych syntetyków. Składniki kosmetyków mogą być w różnej postaci: ekstraktów, naturalnych olejków, wosków i organicznych dodatków, np. miód, mleczko pszczele, pyłek i propolis, olejki roślinne, oliwa z oliwek czy masło Shea.

Kosmetyki ekologiczne są bezpieczne

Wszystkie składniki są dokładnie przebadane, która potwierdza ich bezpieczeństwo stosowania i skuteczność. Żadne szkodliwe elementy nie dostaną się do naszego organizmu, nie przeniknie do niego żadna chemia. Naturalne kosmetyki są bezpieczne dla skóry, które działają regenerująco, łagodząco i odżywczo na naszą skórę. Dlatego też skład jest prostszy, tym lepiej dla kosmetyku – więcej o nim wiemy. Kosmetyki organiczne są uniwersalne – mogą je stosować osoby w różnym wieku, ze skórą suchą, z trądzikiem, z cerą naczynkową, albo z alergiczną – i dla każdego są bezpieczne.

Kosmetyki a przyroda

Kolejnym przekonującym argumentem jest to, że wybierając kosmetyki ekologiczne sprzyjamy środowisku naturalnemu. Chemia, która trafia do niego, także ta pochodząca przy produkcji kosmetyków z dodatkiem sztucznych substancji, nie jest bezpieczna – przyczynia się do degradacji natury. Dlatego zatem zdecydowanie lepiej czerpać jest wszystkie dobroci natury, niż niszczyć ją nieodpowiednimi mieszankami.

Poprzedni

Makijaż karnawałowy KONTIGO

Następny

Włosy słabe, pozbawione blasku, wypadające garściami? Dodaj im ENERGII!

Zobacz również to: