fbpx
poniedziałek, 26 lutego 2024

W 2019 roku w Polsce wygenerowaliśmy ponad 12,8 mln ton odpadów komunalnych. Oznacza to, że na każdego z nas przypada ponad 332 kg śmieci rocznie – wynika z ostatnich danych GUS. Co więcej 10,8 mln ton, czyli 84,5 procent wszystkich wytworzonych odpadów komunalnych stanowią te z gospodarstw domowych, a tendencja z roku na rok jest rosnąca.

Wynik dający do myślenia, prawda?

Na szczęście coraz więcej ludzi w Polsce jest tego świadomych. Stajemy się coraz bardziej wrażliwi w temacie ekologii i szukamy sposobów na ograniczanie produkcji śmieci, które nas zasypują. Dlatego też Polakom coraz bliższa jest idea „less waste” czyli zmniejszanie ilości wytwarzanych przez siebie odpadów – wykazało badanie Barometr Providenta przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Konsumenta.

Z danych, które wykazał sondaż wynika też, że to panie zdecydowanie częściej kupują przedmioty z drugiej ręki jak i dają nowe życie niepotrzebnym już artykułom. A co kieruje kobietami w wyborze produktów z drugiej ręki? Jak się okazuje, wcale nie są to już zarobki i pieniądze a zamierzona i przemyślana dbałość o środowisko. Okazuje się, że znalezienie używanych perełek za okazyjną cenę, ubrań czy chociażby mebli, staje się powodem do dumy. Coraz większy wpływ ma też edukacja i pojawiające się na rynku rozwiązania ułatwiające przekazywanie i kupowanie produktów.

Wiemy jednak, że w dzisiejszym zabieganym świecie nie zawsze mamy czas na szukanie artykułów sprzyjających środowisku. Półki uginające się od najróżniejszych towarów, które obiecują nam niezastąpione rozwiązania i ułatwienia nie pomagają.

W przypadku żywności jest nieco prościej, gdyż różnice dotyczące tego samego produktu oferowanego przez producentów są niewielkie.

W kwestii kosmetyków nie jest tak prosto, często musimy wybierać pomiędzy efektywnością i pożądanym składem produktu a opakowaniem z danego tworzywa. Właśnie dlatego przygotowaliśmy specjalny kosmetyczny poradnik w stylu less waste!

KOSMETYCZNE LESS WASTE

Codziennie stoimy przed wyborami, które realnie wpływają na losy Ziemi i naszej przyszłości. Staramy się myśleć o skutkach naszych decyzji, w rezultacie czego coraz więcej kobiet decyduje się na odpowiedzialne zakupy. Oznacza to, że panie kupują w sposób przemyślany, kierując się nie tylko rozsądną ceną ale również dbałością i poszanowaniem środowiska naturalnego.

Jednak każdej z nas zdarzyło się kupić produkt, który nie był dla nas odpowiedni. Ile razy zużywałaś krem lub balsam, który nie przypadł Ci do gustu, jednak szkoda go było wyrzucać i zmarnować?

Przychodzimy z dobrą wiadomością. Nie musisz już więcej rezygnować z drobnych przyjemności pielęgnacyjnych czy odnalezionego po wielu próbach idealnego kremu, tylko dlatego, że jest zamknięty w opakowaniu, którego szkoda wyrzucać.

Dlatego poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych, ekologicznych produktów do pielęgnacji ciała, twarzy i makijażu.

KOSMETYCZNE LESS WASTE

KOSMETYCZNE LESS WASTE

KOSMETYCZNE LESS WASTE wyspa kobiet

Poprzedni

Wzmacniający szampon w kremie od RADICAL® - NOWOŚĆ!

Następny

Idealny zestaw ortodontyczny od Curaprox

Zobacz również to: