fbpx
czwartek, 22 lutego 2024

Po debiucie pierwszego tomu Spotkajmy się, zanim przyjdzie zima, Zbigniew Zborowski wraca z kontynuacją sagi. Drugi tom historycznej serii – Znajdziesz mnie w cieniu guayacán – to jedna z najbardziej emocjonujących premier stycznia. Autor łączy wątki współczesne z historycznymi, a zapomnianym sprawom i postaciom przywraca nowe życie. Czy miłość w końcu zwycięży łącząc dwie połówki carskiej monety?

Premiera już 26 stycznia 2022 r.

Wielowątkowość, wysublimowany język literacki, różnorodne postacie i wielkie emocje, które zapewnia czytelnikowi autor sprawiają, że serię trudno zaklasyfikować do jednego gatunku literackiego. Opowieść łączy w sobie elementy powieści historycznej, sensacyjnej i obyczajowej, nie brakuje również wątków romantycznych i podróżniczych.

Jak mówi autor powieści Znajdziesz mnie w cieniu guayacán, Zbigniew Zborowski – Zdecydowanie najmocniej odnajduje się w sadze historycznej. Pewnie dlatego, że to bardzo pojemny gatunek. Jest w nim zarówno miejsce na miłość, emocje, przyjaźń i nienawiść – zupełnie jak w życiu – jak też na wątek kryminalny, a nawet sensacyjny.

Tuż po II wojnie światowej Marianne de Ville, przebywająca w Maroku, tęskni za ukochanym gestapowcem, który uciekł do Argentyny. W Polsce natomiast komunistyczna bezpieka tropi zawzięcie Zosię Zaporewicz i Adama Wolskiego. Tylko jedna osoba jest w stanie połączyć wszystkie historie bohaterów i zjednoczyć ze sobą połówki monety – Monika Wilczyńska, matka, której odebrano dziecko. Kobieta, która nie pamięta swojej przeszłości, samotna, narażona na śmiertelne niebezpieczeństwo wprost z Warszawy rzucona w sam środek slumsów Mexico City. Musi walczyć o
swoją uprowadzoną córeczkę, z każdym krokiem zbliżając się do wyjaśnienia liczącej 160 lat tajemnicy.

Czy dwie, zagubione połówki rosyjskiego rubla odnajdą się już na zawsze, jak idealnie dopasowane pary liści guayacán?

Monumentalna, poruszająca, pełna emocji i wzruszeń! Najnowsza powieść Zbigniewa Zborowskiego to historia o ludziach, których losami wiatr przeszłości targa bezlitośnie. A główną rolę nadal grają dwie połówki carskiej monety. Polecam! Tej powieści się nie czyta, przez nią się płynie! – komentuje powieść po odbytej lekturze pisarka Agnieszka Lingas-Łoniewska. Miłośnicy pierwszej części tej sagi historycznej na pewno pokochają jej drugą część. To wielka uczta
literacka wypełniona po brzegi wątkami historycznymi, kryminalnymi i potęgą miłości.

Zbigniew Zborowski (ur. 1966) – autor sag historycznych (Trzy odbicia w lustrze, Pąki lodowych róż), kryminałów
(Skaza, Kręgi, Głos przeszłości) i thrillera science fiction (Nowy drapieżnik). Przez wiele lat był reporterem –
zbierając materiały do reportaży, zjeździł całą Polskę i kawałek świata, poznał wielu niezwykłych ludzi i ich
historie. Często pracował jako dziennikarz pod przykrywką, wchodząc do hermetycznych środowisk i poznając
panujące w nich zwyczaje. Te spotkania i sporządzone przy ich okazji notatki stanowią teraz bezcenne archiwum,
z którego korzysta, przygotowując się do napisania każdej kolejnej książki. Wraz z rodziną mieszka w Warszawie.

Poprzedni

Monachium. W obliczu wojny

Następny

UZDROVISCO - EFEKTY DOBRE Z NATURY!

Zobacz również to: