fbpx
czwartek, 25 kwietnia 2024

Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie.

Tym razem prawda okaże się bardziej przerażająca od fikcji. Edmund Kolanowski jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa. Ma żonę i dzieci, niczym szczególnym się nie wyróżnia. Poza jednym – instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów. Dewiantem analizowanym przez FBI.

Prawda ponownie okazała się bardziej przerażająca od fikcji. Gdyby Zimny chirurg nie został oparty na faktach (a opisane tu zbrodnie nie były zbeletryzowanymi faktami), zapewne pojawiłyby się głosy, że główny bohater jest postacią zupełnie oderwaną od rzeczywistości. Upierano by się, że podobne mu Zło nie istnieje i istnieć nie może. Że to ocierająca się o groteskę przesada. A jednak… Zło może przybrać niewyobrażalne formy i kształty. Osadzone tu i teraz, potrafi uświadomić, do czego zdolny jest człowiek. Przedstawione wydarzenia wydarzyły się nie w jakiejś odległej przeszłości lub w nieznanym państwie. Przerażająca jest myśl, że my sami lub rodzice niektórych z nas mogliby być ich uczestnikami. Świadomość tego faktu działa na wyobraźnię.

Max Czornyj

Poprzedni

Kurs medytacji. OSHO

Następny

Orzechy i pestki

Zobacz również to: