fbpx
wtorek, 23 kwietnia 2024

„Jeśli podobał wam się Szeptacz, ta książka was zachwyci. Druga powieść Alexa Northa jest równie porywająca i jeszcze bardziej przeraża” – Alex Michaelides, autor „Pacjentki”

Rytualne morderstwo, nawiedzone przez złe moce miasteczko, budząca paniczny strach postać Czerwonorękiego oraz przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Autor rewelacyjnie przyjętego przez czytelników głośnego „Szeptacza”, który w 2019 roku odniósł spektakularny sukces na skalę światową, stworzył nową, równie wciągającą historię. Fani trzymających w napięciu powieści będą zachwyceni. „W cieniu zła” ma szansę okazać się najbardziej klimatycznym thrillerem tej jesieni! Premiera już 28 października.

Czerwone ręce, czerwone ręce, wszędzie czerwone ręce…

Niekończące się szeregi domów z cegły, lejący się z nieba żar, budząca strach gęstwina okolicznych lasów, w której podobno gnieżdżą się demoniczne siły… To właśnie Gritten Wood, niepozorne miasteczko skrywające mroczną przeszłość. Dwadzieścia pięć lat temu doszło tu do bestialskiego morderstwa o podłożu rytualnym, w którym uczestniczyło kilku miejscowych nastolatków. Policji udało się zatrzymać jednego ze sprawców, drugi, Charlie Crabtree, zniknął w tajemniczych okolicznościach.

Paul Adams doskonale pamięta, co się wtedy stało. Dobrze znał Charliego i jego ofiarę, a tragiczne wydarzenia z przeszłości położyły się cieniem na jego dorosłym życiu. Starał się o wszystkim zapomnieć i prawie mu się udało. Ćwierć wieku później na wieść o wypadku schorowanej matki Paul wraca do rodzinnej miejscowości, gdzie w otoczeniu gęstych drzew wiele lat wcześniej doszło do straszliwej tragedii. Obawia się, że ta wizyta zbudzi demony z przeszłości, przed którymi próbował uciekać.

W tym samym czasie w pobliskim Featherbank dochodzi do niepokojąco podobnej zbrodni jak ta sprzed lat. W wyjątkowo brutalny sposób zamordowany zostaje nastoletni chłopiec. Wokół porzuconych w okolicy kamieniołomu zwłok aż roi się od krwistoczerwonych odcisków dłoni, które wywołują przerażenie policjantów, bo miejsce zbrodni przypomina scenerię okultystycznej ceremonii. Dodatkowo kilka godzin wcześniej zatrzymano dwóch dziwnie zachowujących się nastolatków. Obaj od stóp do głów byli wymazani krwią. Prowadząca śledztwo detektyw Amanda Beck odkrywa, że oba zdarzenia mogą mieć związek z morderstwem sprzed dwudziestu pięciu lat.

W spokojnym miasteczku znów zaczynają dziać się rzeczy niepojęte. Jakie upiory kryją się w przeszłości prowincjonalnej mieściny? Co się stało z Charliem? I przede wszystkim: kim jest tajemniczy Czerwonoręki, który od lat nawiedza w snach lokalną młodzież?

Wciąga, przyprawia o gęsią skórkę i hipnotyzuje złowieszczą scenerią! „W cieniu zła” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2020 roku. Międzynarodowy sukces „Szeptacza” przyniósł ukrywającemu się pod pseudonimem pisarzowi zasłużone miejsce w gronie czołowych autorów nastrojowych, budzących grozę thrillerów. Alex North na kartach najnowszej powieści udowadnia, że w swojej prozie kładzie nacisk na ukazywanie ciemnych stron ludzkiej natury oraz skomplikowanych relacji interpersonalnych. Mocno rozwiniętą warstwę psychologiczną dopełnia trzymająca w napięciu, intrygująca historia, która pochłania bez reszty. Nastoletni bohaterowie uwikłani w tajemnicze zdarzenia, akcja prowadzona w dwóch przestrzeniach czasowych, zjawiska nadprzyrodzone, niepowtarzalny klimat oraz gęstniejąca ze strony na stronę atmosfera. To znaki rozpoznawcze thrillerów Alexa Northa, za które pokochali go czytelnicy. „W cieniu zła”, najnowsza powieść brytyjskiego pisarza, to prawdziwa uczta dla fanów literatury z dreszczykiem, która z pewnością powtórzy sukces fenomenalnego „Szeptacza”.

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

„North po rewelacyjnym Szeptaczu powraca z kolejnym, równie klimatycznym thrillerem. Wielowątkowa fabuła osadzona w przeszłości i teraźniejszości, zaskakujące zwroty akcji, przytłaczająca atmosfera nadciągającej katastrofy. Powieść Northa przyspiesza bicie serca. Nie sposób jej odłożyć” – Publishers Weekly

„Jeśli podobał wam się Szeptacz, ta książka was zachwyci. Druga powieść Alexa Northa jest równie porywająca i jeszcze bardziej przeraża. Ta niezwykle klimatyczna, przyprawiająca o gęsią skórkę historia pokazuje wpływ przeszłości na teraźniejszość, a także jak cienka jest granica między marzeniem sennym a rzeczywistością. W niepokojącym świecie W cieniu zła trudno odróżnić jedno od drugiego i to koszmar przejmuje kontrolę” –Alex Michaelides, autor „Pacjentki”

„Alex North przeszedł samego siebie. Przerażająca jak najlepsza powieść grozy, nieprzewidywalna niczym najlepszy kryminał, a przede wszystkim doskonale napisana. W cieniu zła to książka stworzona przez mistrza w swoim fachu. Nie odgadłam, jak skończy się ta opowieść, ale chłonęłam każde jej zdanie” – Jane Casey, autorka poczytnych kryminałów „Spalone” oraz „Zaginieni”

„Zanim ta pokręcona historia dotrze do końca, czeka was mnóstwo niespodzianek. Genialny, niesamowicie przerażający thriller. Jeśli jesteście fanami Stephena Kinga, prawdopodobnie pokochacie też Alexa Northa” – Library Journal

„Spodziewajcie się, że powieść Northa was zelektryzuje. Autor po mistrzowsku myli tropy, co krok dając czytelnikowi prztyczka w nos. Ten oszałamiający thriller stawia Alexa Northa w gronie najwybitniejszych autorów powieści z dreszczykiem” – Booklist

Usłysz szeptanie na Instagramie:

https://www.instagram.com/szeptacz_ksiazka/

Odwiedź profil książki na Facebooku:

https://www.facebook.com/Szeptacz.ksiazka

Alex North – brytyjski autor publikujący wcześniej pod innym nazwiskiem. Mieszka w Leeds, w Anglii, z żoną i synem. „Szeptacz”, jego pierwsza książka napisana pod pseudonimem, odniosła spektakularny sukces na polskim i międzynarodowym rynku wydawniczym.

Poprzedni

Na rzecz odpowiedzialnego piękna - program GOOD FOR rusza w Sephora

Następny

MECHANICZNA REWOLUCJA ŁĄCZY SIŁY Z MATKĄ NATURĄ: SWATCH PRZEDSTAWIA MODELE SISTEM51 BIO-RELOADED

Zobacz również to: