fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

Wciągający. Przerażający. Klimatyczny. O tym thrillerze mówi cały świat! „Szeptacz” to mistrzowski popis Alexa Northa, który na kartach swojej powieści odkrywa ciemne strony ludzkiej natury. Jego książka to idealna mieszanka strachu i rozdzierających serce emocji, która zaskakuje trafnymi psychologicznymi obserwacjami. Stworzona przez Northa fabuła chwyta czytelnika za gardło i nie pozwala na oddech aż do ostatniej strony. W czym tkwi siła tej mrożącej krew w żyłach historii? Odpowiedź poznamy już 16 października, gdy „Szeptacz” trafi do polskich księgarń.

Jeśli drzwi nie zamkniesz w porę, szeptać zacznie ktoś wieczorem…

Pisarz Tom Kennedy nie potrafi pogodzić się z nagłą śmiercią żony. Tęsknota za nią staje się szczególnie dotkliwa w momentach, gdy nie może znaleźć wspólnego języka ze swoim wycofanym synem. Obaj mają nadzieję, że zmiana otoczenia pozwoli im uporać się z traumą.

Senne Featherbank wydaje się idealne, by zacząć wszystko od nowa. Ale miasteczko ma swoją mroczną przeszłość. Dwadzieścia lat temu grasował tu seryjny morderca, który uprowadził i zamordował pięciu kilkuletnich chłopców. Prasa nadała mu przezwisko Szeptacz, ponieważ w nocy miał w zwyczaju szeptać pod oknami swoich ofiar. Kiedy w okolicy wysypiska śmieci dochodzi do zaginięcia małego chłopca, koszmar sprzed lat powraca.

Prowadzący śledztwo detektywi dostrzegają niepokojące podobieństwo do sprawy Szeptacza.

Nie taki początek w nowym miejscu wyobrażał sobie Tom. Miał nadzieję, że syn szybko się odnajdzie i do ich życia wróci spokój. Wszystko się zmienia, gdy chłopiec zdradza ojcu, że w nocy pod oknem swej sypialni słyszy szepty…

„Szeptacz” to jedna z najbardziej oczekiwanych premier 2019 roku. Nie bez powodu bestsellerowy pisarz Steve Cavanagh okrzyknął go najlepszym thrillerem kryminalnym tej dekady. Prawa do jego wydania sprzedano do 25 krajów! Książka Alexa Northa łączy elementy thrillera psychologicznego z historią seryjnego mordercy. Stopniowo budowane napięcie, niepowtarzalny klimat i niepokojąca aura skażonego zbrodnią miasteczka sprawiają, że powieść wciąga, intryguje i pochłania czytelnika bez reszty, gra jego uczuciami i lękami. Geniusz narracyjny Alexa Northa, który fascynującą fabułę opiera na dogłębnej i subtelnej analizie relacji ojcowsko-synowskiej, sprawia, że niewinne rymowanki zaczynają brzmieć przerażająco, a obrazki narysowane dziecięcą ręką nabierają mrocznej głębi. Prawa do ekranizacji „Szeptacza” zapewnili sobie Joe i Anthony Russo, mający na swoim koncie głośne kinowe hity, takie jak „Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz” czy „Avengers: Wojna bez granic”.

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

„Na początku jest dziwnie, potem strasznie, następnie przerażająco, a na końcu… Ciągle chodzą mi ciarki po plecach” – A.J. Finn, autor „Kobiety w oknie”

„Najbardziej niepokojący thriller, jaki przeczytałem od czasu Pierwszego śniegu Jo Nesbø”

– Alex Michaelides, autor „Pacjentki”

„Świetnie napisana powieść z genialnie skonstruowaną intrygą” – C.J. Tudor, autorka „Kredziarza”

„Fantastyczna książka. Alex North nie tylko świetnie pisze, lecz także doskonale rozumie, w jaki sposób strata i żałoba wpływają na ludzką psychikę. Autor od początku trzyma czytelnika w napięciu i nie odpuszcza ani na chwilę. Jestem pod wielkim wrażeniem” – Alex Marwood, autorka „Dziewczyn, które zabiły Chloe”

„Genialnie napisany, porywający, mrożący krew w żyłach. Szeptacz to mistrzowski popis Northa”
– Sarah Pinborough, autorka „Co kryją jej oczy”

„Emocjonująca lektura, od której nie sposób się oderwać! Mroczna, budząca grozę historia, o której długo nie zapomnicie” – J.D. Barker, autor bestsellerowej powieści „Czwarta małpa”

„Smakowity kąsek dla wielbicieli strasznych historii. Po tej lekturze długo nie mogłam zasnąć”
– Jenny Blackhurst, autorka bestsellerowej powieści „Tak cię straciłam”

„Ten bezbłędnie skonstruowany thriller w pełni zasługuje na to, by było o nim głośno” – Sunday Mirror

„Przerażający. Alfred Hitchcock zakochałby się w każdej jego stronie” – Daily Mail

„Niesamowita historia, po której czytelnicy długo nie będą mogli się otrząsnąć” – Library Journal

Usłysz szeptanie na Instagramie:
https://www.instagram.com/szeptacz_ksiazka/

Odwiedź profil książki na Facebooku:
https://www.facebook.com/Szeptacz.ksiazka

Alex North – brytyjski autor publikujący wcześniej pod innym nazwiskiem. Mieszka w Leeds, w Anglii, z żoną i synem. „Szeptacz” to jego pierwsza książka napisana pod pseudonimem.

 

Poprzedni

Złota Polska Jesień najpiękniejsza w górach - najlepsze trasy na październikowe wędrówki

Następny

Lifting  bez skalpela  

Zobacz również to: