fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Amerykańska mistrzyni gatunku, podziwiana przez Harlana Cobena, Lee Childa i Tess Gerritsen, powraca z thrillerem kryminalnym, którego bohaterką jest agentka FBI Kimberly Quincy.

Wejdź do mojego salonu, powiedział pająk do muchy.

Groza nigdy nie trwa wiecznie. Po pewnym czasie strach i ból stają się rutyną. W miarę jak ty stajesz się niczym więcej, niż kolejnym okazem w kolekcji.

Tylko zatruty umysł potrafi ożywiać najgorsze koszmary…

Ta historia zaczyna się od ciężarnej prostytutki. To, co Delilah Rose opowiada Kimberly Quincy, agentce specjalnej FBI, o jednym ze swoich klientów, jest zbyt przerażające, by mogło być prawdą. A jednak kolejne prostytutki, jedna po drugiej, znikają z ulicy. Po prostu przepadają bez wieści, a jedyną osobą, którą wydaje się to obchodzić, jest Kimberly – choć właściwie nie jest to jej specjalność.

W dodatku młoda agentka jest w piątym miesiącu ciąży i ma w tej chwili inne zmartwienia niż szaleniec, który torturuje i zabija ofiary za pomocą… pająków. Tyle tylko, że matka i siostra Kimberly były ofiarami seryjnego mordercy. A ten, z którym tym razem ma do czynienia agentka Quincy, najwyraźniej znalazł sposób na morderstwo doskonałe… chyba że zbrodnie, których rzekomo dokonał, nigdy się nie wydarzyły.

Nie mając do dyspozycji ciał ofiar, zaledwie z garścią wskazówek, Kimberly, rozpaczliwie poszukując odpowiedzi, wchodzi prosto w pułapkę zastawioną przez psychopatę. Nie zdaje sobie sprawy, że znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, bo ten człowiek wie, jak ożywić jej najgorsze koszmary…

Kiedy już myślisz, że Lisa Gardner nie mogłaby wymyślić nic lepszego, dostajesz od niej „Pożegnaj się” i znów zarywasz noc, by pochłaniać jej kolejną oszałamiającą i bez reszty wciągającą powieść, po której trudno się otrząsnąć.

Lee Child

Zanim otworzycie tę książkę, lepiej dwa razy upewnijcie się, że drzwi są dobrze zamknięte, a jedyną siecią, snutą wokół was, jest hipnotyzująca opowieść Lisy Gardner.

Tess Gerritsen

Seryjny morderca, amator pająków, poluje na prostytutki w Atlancie… Naprawdę przerażająca opowieść, tym bardziej że przebłyski z przeszłości bohatera, kiedy sam był maltretowany, sprawiają wrażenie wyjętych prosto z nagłówków gazet.

„Entertainment Weekly”

Porywająca powieść, która nie daje o sobie zapomnieć. To oczywiście specjalność Lisy Gardner, ale ta historia jest naprawdę wyjątkowa.

„Chicago Sun-Times”

Na tej książce powinno być ostrzeżenie: czytać tylko w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, po uprzednim upewnieniu się, że w kątach nie czają się pająki. Dopiero wtedy można spokojnie zagłębić się w fotelu i dać się pochłonąć tej porażającej, trzymającej w napięciu historii.

„Tulsa World”

Gardner, jak żadna inna pisarka, potrafi kreować mroczne i fascynujące postaci i nie przestaje zaskakiwać czytelnika aż do samego końca.

„Fredericksburg Free Lance-Star”

Idealna powieść dla wszystkich, którzy lubią szybkie tempo, napięcie rosnące ze strony na stronę i emocjonujący dreszczyk grozy.

„Booklist”

Poprzedni

Dzieci starych bogów

Następny

Jak powinna wyglądać wiosenna pielęgnacja?

Zobacz również to: