fbpx
czwartek, 29 lutego 2024

Edynburg, 1847. Miasto medycyny, mamony i morderstw.

Na Starym Mieście giną młode kobiety, które spotyka makabryczna śmierć. Na drugim krańcu miasta student medycyny Will Raven rozpoczyna asystenturę u znanego i błyskotliwego doktora Simpsona.

Pacjenci Simpsona wywodzą się z najbogatszych i najuboższych kręgów podzielonego miasta. Dom lekarza jest nietypowy, odwiedzają go luminarze i prowadzi się tam śmiałe eksperymenty z nowej dziedziny medycznej, jaką jest anestezja. W domu tym Raven poznaje Sarę Fisher, pokojówkę i pielęgniarkę obdarzoną intuicją, która uniemożliwia jej przychylne traktowanie przybysza. Sara jest równie inteligentna jak Raven, ale nie cieszy się takimi jak on przywilejami i nie może studiować medycyny.

Każde z nich ma własne powody, by przyjrzeć się dokładniej podejrzanym zgonom w mieście, więc chcąc nie chcąc, zagłębiają się razem w mroczny półświatek Edynburga. Będą musieli pokonać dzielące ich różnice, aby wydostać się stamtąd żywi.

„Prawdziwy obraz wiktoriańskiego Edynburga, miasta wypełnionego cierpieniem”

Val McDermid

„Nie sposób się oderwać aż do ostatniej strony”

S.J. Parris

Autor: Ambrose Parry Tytuł oryginału: The way of all flesh Tłumacz: Jędrzej Polak Stron: 500 Format: 140 x 205 mm Wydanie: 1 Seria: – Oprawa: miękka ze skrzydełkami Gatunek: kryminał historyczny ISBN: 978-83-8116-609-6 EAN: 9788381166096 E-book: tak Cena detaliczna: 39,90 zł

Poprzedni

Dziewczyny rządzą w szkole! Nowa kolekcja Barbie x Paso

Następny

Przedstawiamy Levi’s® L-Bag

Zobacz również to: