fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Poskramianie tygrysa to niezwykły przewodnik. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej autor udziela rad dotyczących życia: jak stawić mu czoła i ujarzmić nieustanną paplaninę wewnątrz, jak wprowadzić duchowość do naszej codzienności, jak zmienić swoje nawyki myślowe i wiele innych. Rady te nie są skierowane wyłącznie do tych, którzy interesują się religiami Wschodu, lecz do wszystkich poszukujących prawdy o cierpieniu i szczęściu.

Druga część prezentuje ćwiczenia medytacyjne, które, jeśli będą wykonywane konsekwentnie, mogą stać się podstawą nie tylko do pokonywania trudności ale także do poznawania samego siebie, swojego umysłu i samouzdrowienia.

Dr Akong Tulku Rinpocze był doświadczonym mistrzem medytacji w tradycji karma kagju buddyzmu tybetańskiego. Współzałożyciel Tybetańskiego Ośrodka Samye Ling, opiekował się także wieloma innymi ośrodkami w Europie, Afryce i Azji. Był także uznanym lekarzem medycyny tybetańskiej. Wspomagał uchodźców, ludzi ubogich znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Dzięki mądrości i współczuciu płynącym z nauczania i sposobu życia Dalajlamy coraz szersze kręgi światłych ludzi Zachodu kierują swoje zainteresowanie w stronę buddyzmu tybetańskiego. Lektura tej cudownej książki może pomóc Czytelnikowi stać się pełniejszym i lepszym Człowiekiem.

Jacek Santorski

Książkę polecam każdemu, kto pragnie dowiedzieć się, jak naprawdę funkcjonujemy i jak sobie poradzić, by wyjść poza swój „ciasny świat”, by stać się otwartym i współczującym. Jest to pozycja, którą każdy powinien przeczytać. A potem bynajmniej nie odkładać na półkę, gdyż jest to właściwie podręcznik, z którego możemy czerpać wiedzę o tym, jak na co dzień funkcjonuje nasz umysł i jak go okiełznać. Zestaw ćwiczeń pomoże wiedzy teoretycznej przerodzić się w praktykę, która z kolei pozwoli nam stawać się istotami coraz bardziej otwartymi, współczującymi i mniej egoistycznymi. Książka, choć napisana przez tybetańskiego nauczyciela, jest zrozumiała dla każdego, kto choć trochę chciałby otworzyć się na otaczającą rzeczywistość. Próbujmy, bo może uda nam się lepiej zrozumieć swoją naturę i wpłynąć na świat wokół nas.

Małgorzata Braunek

Poprzedni

Nawilżanie skóry latem

Następny

Bezbłędna pielęgnacja włosów z Jantar®

Zobacz również to: