fbpx
niedziela, 21 kwietnia 2024

Jesteś osobą, która przeprasza, nawet jeśli nie zrobiła nic złego? Masz wyrzuty sumienia, kiedy zmieniasz towarzyskie plany? Łatwiej jest ci się na coś godzić niż z czymś nie zgadzać? Jeśli znasz to z autopsji, ta książka jest właśnie dla ciebie!

„Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie” to obowiązkowa pozycja dla każdego, kto odczuwa presję uszczęśliwiania innych. Tytuł osiągnął sukces w Wielkiej Brytanii. Teraz podbija kolejne kraje. W Polsce swoją premierę będzie mieć już 20 października.

Boimy się bycia osądzanymi. Zadowalamy, ponieważ boimy się, że kogoś stracimy, tymczasem tak naprawdę tracimy siebie, gdy z uporem maniaka próbujemy uszczęśliwiać innych. Emma Reed Turrell, znana brytyjska terapeutka i doradca kliniczny, w swojej najnowszej książce oferuje nam inne rozwiązanie. Pokazuje, jak dbać o ludzi lepiej – czyli sprawiedliwie i konsekwentnie. Dbać tak, aby ukazać swoje prawdziwe oblicze, bez lęku o to, czy ktoś nas zaakceptuje w pełni. Bez obawy, że ktoś nas oceni. Musimy nauczyć się mówić „nie”, bo cóż może oznaczać bez niego nasze „tak”?

„Po pierwsze ja. Jak dbać o innych, nie zaniedbując siebie” to książka, w której autorka, na podstawie wieloletniego doświadczenia z pracy z pacjentami, uczy, jak odpuścić. Pragnienie uszczęśliwiania innych jest krzywdzące i może mieć opłakane skutki. Jest to strach przed sytuacją, której nie można kontrolować. Zadowalacz musi się nieźle nagimnastykować, żeby ukryć swoje prawdziwe intencje, a także aby kogoś nie zranić lub nie zasmucić.

Emma Reed Turrell uczy m.in., jak zaakceptować fakt, że ktoś może nas nie lubić. Jak przestać bać się porażki. Jak znosić to, że inni nas osądzają. Pokazuje, że stawianie siebie na pierwszym miejscu może mieć pozytywne konsekwencje. Bo każda relacja, w jakiej nie ma miejsca na nasze potrzeby i uczucia, jest stratą czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na osobę, dla której nasze potrzeby i uczucia są ważne.

Autorka wyjaśnia, co nami kieruje, gdy chcemy zadowolić innych, a także podpowiada jak bardziej skupić się na sobie i lepiej o siebie zadbać. Uczy, jak rozpoznawać własne uczucia i potrzeby i jak stawiać granice w relacjach z ludźmi, którzy nas krzywdzą. W książce znajdziemy wiele autentycznych przykładów osób, z którymi Turrell prowadziła sesje terapeutyczne. W każdym rozdziale autorka zadaje pytania, nad którymi trzeba będzie się zastanowić. Opowiada również o technikach i o podejściu, które mogą pomóc w zrozumieniu siebie i ukierunkowaniu się ku lepszemu życiu. To kompletny podręcznik uczący nas tego JAK USZCZĘŚLIWIĆ SIEBIE.

Emma Reed Turrell – ukończyła Cambridge University. Pierwszą pracę podjęła w dziale sprzedaży Procter & Gamble, następnie prowadziła zespoły marketingowe w Cancer Research UK. Po wypadku samochodowym w 2003 roku zainteresowała się psychologią i terapią. Pasja poznawania ludzi i ich zachowań doprowadziła autorkę do zupełnego przekwalifikowania się i zostania terapeutką. Obecnie prowadzi prywatny gabinet w Winchester i pracuje zarówno w sektorach non-profit jak i komercyjnych, zapewniając doradztwo terapeutyczne i coaching osobom indywidualnym oraz zespołom. Jako akredytowany członek Brytyjskiego Stowarzyszenia Poradnictwa i Psychoterapii, z dorobkiem ponad 10000 godzin pracy w dziedzinie i dyplomem z analizy transakcyjnej, posiada bogate doświadczenie jako terapeutka i doradca kliniczny.

Poprzedni

Dziewczyna z gór. Tropy

Następny

Ogień zagłady

Zobacz również to: