fbpx
sobota, 9 grudnia 2023

„Przyszłość nie jest jeszcze napisana. To dzieci będą odpowiedzialne za jej napisanie” – premiera Opowieści o tym, jak uratować planetę

ToTamto prezentuje kolejną w tym roku publikację – Opowieści o tym, jak uratować planetę Anny Casals i Paolo Ferriego w tłumaczeniu Katarzyny Kozioł-Galvis. Autorką pięknych ilustracji jest Cris Ramos.

Codzienny napływ negatywnych informacji dotyczących środowiska i klimatu napawa głębokim pesymizmem. Nadmierne użycie plastiku, zanieczyszczenia powietrza i wody, wylesianie to tylko niektóre z poważnych problemów, z których jako ludzkość codziennie jesteśmy rozliczani. Fala raportów, liczb i danych, które docierają nie tylko do dorosłych, lecz także do dzieci, jest przytłaczająca. Najmłodsi coraz bardziej świadomi kwestii ekologicznych, więc warto, żeby wiedzieli, jak poprzez codzienne działania mogą wpływać na przyszłość swoją i planety.

Aby nieco im w tym pomóc, para hiszpańskich autorów Anna Casals i Paolo Ferri, napisała Opowieści o tym, jak uratować planetę. Pod tym tytułem kryje się sześć poruszających historii, które za pomocą przygód zwierząt i dzieci, w przystępny dla najmłodszych sposób, prezentują poważne problemy, z jakimi zmaga się nasza planeta

Poza barwnymi opowieściami, w książce nie zabrakło miejsca na przydatną wiedzę:

  • „Codziennie na Ziemi produkuje się 1,4 miliarda plastikowych butelek. To ilość, która wystarczyłaby do zakrycia połowy wieży Eiffla”.
  • „Policz do dziesięciu. Już? W tym czasie wycięto kawałek dżungli o wielkości dziesięciu boisk do piłki nożnej”.
  • „Plastikowe torebki są szkodliwe dla żółwi, ponieważ bardzo przypominają meduzy, ich ulubione jedzenie

Opowieści o tym jak uratować planetę

Te i wiele innych pobudzających świadomość kwestii dotyczących flory i fauny naszej planety pojawiają się po każdej z historii z udziałem innego zwierzęcia. Po przedstawieniu tych faktów, autorzy przekazują „Dobre wieści!”, które nie pozostawiają czytelników bez nadziei na lepszą przyszłość. Przywołują liczne proekologiczne projekty, ustawy, deklaracje i działania przyczyniające się do poprawienia kondycji środowiska i proponują konkretne rozwiązania, które możemy wprowadzić do naszej codzienności.

Jak czytamy we wstępie do Opowieści o tym, jak uratować planetę „Świadomość ekologiczna, tak jak inne cenne wartości, powinna być przekazywana nowym pokoleniom już od najmłodszych lat.”. W taki sposób nauczymy nasze dzieci, oraz samych siebie, jak istotne jest dbanie o środowisko, szanowanie i chronienie go.

Znajdziesz nas na:

www.totamto.com.pl
FB: @czytamtotamto
IG: @czytamtotamto

Poprzedni

„Zastrzyk” witalności w kosmetykach betaCAROTENE

Następny

Wiosenna stylizacja włosów z FLOW 3D!

Zobacz również to: