fbpx
wtorek, 23 lipca 2024

PREMIERA FILMU NA PODSTAWIE KSIĄŻKI 27 GRUDNIA 2019 r.!

NAJLEPSZY THRILLER SZPIEGOWSKI, KTÓRY NAPISAŁA HISTORIA!

Oni kłamią, by chronić swój kraj.

On mówi prawdę, by ten kraj ocalić.

POWIEŚĆ OSNUTA WOKÓŁ AFERY DREYFUSA, POLITYCZNEGO SKANDALU, KTÓRY WSTRZĄSNĄŁ EUROPĄ KOŃCA XIX WIEKU.

Sprawa Alfreda Dreyfusa podzieliła na przełomie XIX i XX wieku nie tylko Francję, ale też całą Europę. Oficer żydowskiego pochodzenia został oskarżony o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Nagonka na niego zjednoczyła narodowców i prawicę. Powieść Harrisa koncentruje się na postaci, która dotąd pozostawała w cieniu sprawy.

Georges Picquart, młody francuski oficer, odkrywa, że najgłośniejszy proces o zdradę ojczyzny opierał się na sfabrykowanych dowodach, a oskarżenie Dreyfusa o szpiegostwo było fałszywe. Najwyżsi rangą dowódcy wojskowi robią wszystko, żeby zatuszować sprawę –pomimo tego Georges Picquart podejmuje walkę o ujawnienie prawdy.

W trudnych czasach jeden człowiek może zmienić bieg historii.

Oficer i szpiegto jednocześnie trzymający w napięciu thriller polityczno-szpiegowski i uniwersalna powieść o wynaturzeniach władzy.To także historia o służbach specjalnych, które wymykają się spod kontroli prawa i uprawiają własną politykę, wedle której w imię „bezpieczeństwa narodowego” można gwałcić prawa jednostki.

Ekranizacja powieści w reżyserii Romana Polańskiego w kinach od 27 grudnia 2019 r.

Film, uznawany za najlepszy w dorobku tego reżysera od czasów Pianisty, wyróżniono Srebrnym Lwem, Nagrodą Specjalną oraz Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) na Festiwalu w Wenecji. Oficer i szpieg został też nominowany do Europejskich Nagród Filmowych w czterech kategoriach oraz otrzymał pięć nominacji do Nagrody Braci Lumière –francuskiego odpowiednika Złotych Globów.

Robert Harris OFICER I SZPIEG (An Officer and aSpy) PRZEKŁAD: Andrzej Niewiadomski PREMIERA: 11 GRUDNIA 2019 r.

Poprzedni

CZAS NA ZMIANY: SWATCH PRZEDSTAWIA BIG BOLD JELLYFISH

Następny

GoCranberry – Odżywczo-wygładzający krem pod oczy – NOVA Kosmetyki

Zobacz również to: