fbpx
piątek, 14 czerwca 2024

W słoneczne styczniowe popołudnie na przedmieściach Londynu pewna rodzina wprowadza się do domu, który właśnie kupiła.
Niby nic nadzwyczajnego. Poza tym, że to jest twój dom.
I wcale nie był na sprzedaż.

Misternie zaplanowana intryga, świetnie poprowadzona narracja oraz szokujący finał. Wszystko to razem tworzy układankę złożoną z kłamstw, półprawd i sekretów. Brytyjska autorka Louise Candlish napisała hipnotyzujący thriller psychologiczny o ludziach ogarniętych obsesją posiadania. Nagrodzone British Book Awards 2019 „Na progu zła” wciąga czytelnika w sam środek zastraszająco rzeczywistego koszmaru, w którym w jednej chwili cały na pozór dobrze znany porządek świata wali się w gruzy. Premiera już 15 kwietnia.

Gdy po powrocie z kilkudniowego wyjazdu Fiona Lawson zastaje obcych ludzi, którzy wprowadzają się do jej wartego miliony funtów domu, jest przekonana, że zaszło nieporozumienie. Gdzie się podziały rzeczy jej rodziny? Co z meblami i ubraniami? Kobieta nie może uwierzyć, że cały ich dobytek rozpłynął się w powietrzu. Zrozpaczona na oczach nowych właścicieli bez powodzenia próbuje dodzwonić się do męża. Wszystko wskazuje na to, że Bram, z którym Fi żyje w separacji, przepadł bez wieści, a wraz z nim zniknęli ich synowie.

Usiłując zapanować nad tą niewyobrażalnie absurdalną sytuacją, Fiona stopniowo odkrywa kłamstwa męża i przekonuje się, jak słabo go znała. Jednak nie tylko Bram ma coś do ukrycia i Fi uświadamia sobie, że niektóre tajemnice nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Czy każde z nich potrafi stawić czoła przerażającej prawdzie, że istnieją rzeczy o wiele gorsze niż utrata domu?

Thriller „Na progu zła” to przewrotna historia małżeństwa, które rozpada się pod ciężarem winy, podejrzeń i sekretów. Louise Candlish udowadnia, że jeden błąd potrafi wywołać lawinę fatalnych zdarzeń i całkowicie odmienić życie całej rodziny. Autorka nie wzdryga się przed zadawaniem kłopotliwych pytań o współczesne małżeństwo. Recenzenci podkreślają, że powieść Candlish przejmuje do głębi, zaskakuje i jest zatrważająco realistyczna. Wciąga bez reszty, chwyta za serca i napawa trwogą, a oryginalna forma narracji przebija wszystko.

Tylko w Wielkiej Brytanii książka sprzedała się w nakładzie ponad dwustu tysięcy egzemplarzy i otrzymała nagrodę British Book Awards 2019 w kategorii thriller i kryminał, w finale pokonując znane bestsellery, m.in.: „Kobietę w oknie”, „Żonę między nami” czy „Kto porwał Daisy Mason?”. Thriller Louise Candlish znalazł się również w zestawieniach najlepszych książek 2018 roku według cenionych magazynów: „Washington Post”, „Publishers Weekly”, „Guardian”, „Daily Mail”, „Sunday Express”, „Red” oraz „Heat”. Wkrótce na jej podstawie powstanie serial telewizyjny.

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

„Wciągająca, wielowątkowa i przerażająco prawdopodobna. Brawo, Louise Candlish. Jestem pod wrażeniem” – Clare Mackintosh, autorka „Widzę cię”

„Doskonały thriller. Zakończenie zwala z nóg” – Washington Post

„Po mistrzowsku zbudowana fabuła. Od tej lektury nie sposób się oderwać” – Guardian

„Fantastyczna” – Evening Standard

„Intrygująca opowieść od pierwszego do ostatniego zdania. Wciąga czytelnika w sam środek zastraszająco rzeczywistego koszmaru, który może stać się udziałem każdego, i trzyma w napięciu do ostatniej strony” – Ruth Ware, autorka „Dziewczyny z kabiny nr 10”

„Trzymający w napięciu, niepokojący i powodujący szybsze bicie serca” – Louise Jensen, autorka „Surogatki”

„Zachwycił mnie główny wątek, który odsłania bezbronność współczesnego społeczeństwa owładniętego obsesją na punkcie posiadania. Louise Candlish snuje opowieść rodem z sennego koszmaru, w którym cały na pozór dobrze znany porządek świata wali się w gruzy” – Fiona Barton, autorka bestsellerowych thrillerów „Wdowa” i „Dziecko”

„Wszystkie najlepsze thrillery rozpoczynają się od intrygującego pierwszego zdania, które nie daje czytelnikowi o sobie zapomnieć. Na progu zła jest tego doskonałym przykładem. Mrożący krew w żyłach thriller” – Grazia

„Candlish ma niepowtarzalny talent do portretowania rodzin w sytuacjach kryzysowych i budowania napięcia. Wciągająca fabuła z zaskakującymi zwrotami akcji od pierwszej do ostatniej strony” – Library Journal

„Mroczny domestic thriller, który zawiera wszystko to, co czytelnicy cenią w tym gatunku: mroczne sekrety, narratorów, którym nie można ufać, misterną intrygę oraz przerażająco prawdopodobną fabułę” – Booklist

„Złożony, zagadkowy, intrygujący. Świetnie napisany i bardzo przekonujący” – Sarah Vaughan, autorka „Anatomii skandalu”

„Genialne kreacje bohaterów i mistrzowska fabuła. Mroczna i przejmująca opowieść o moralności” – The Lady

„Candlish po mistrzowsku obnaża problemy w relacjach damsko-męskich, nie stroniąc przy tym od zadawania niewygodnych pytań na temat współczesnego małżeństwa” – Daily Mail

„Poruszający, świetnie skonstruowany thriller z oryginalną fabułą” – Publishers Weekly

„Od tej książki nie można się oderwać. DOSKONAŁA. Wiarygodna, błyskotliwa i genialnie skonstruowana” – Alice Feeney, autorka „Czasami kłamię”

Louise Candlish – brytyjska pisarka. Ukończyła anglistykę na University College London, po studiach pracowała jako copywriterka i redaktorka książek artystycznych. Mieszka w południowym Londynie z mężem i nastoletnią córką.

 

Poprzedni

Taka Właśnie Jestem!

Następny

Oblicza lęku. Studium z psychologii lęku

Zobacz również to: