fbpx
sobota, 18 maja 2024

Diabelnie wciągająca! Czytając tę książkę, nie można być pewnym niczego
poza kolejnym zaskoczeniem! – Max Czornyj

Trzy kobiety, których ścieżki prowadzą w głąb lasu. W tej historii dom na odludziu nie zapewnia schronienia, a jedynie stanowi scenerię okrutnych zbrodni. Las, który odcisnął krwawe piętno na życiu okolicznych mieszkańców, przypieczętuje także ich los. Po bestsellerowych „Topieliskach” Ewa Przydryga zachwyca kolejnym thrillerem psychologicznym. „Mursz” to książka niepokojąca w najlepszym tego słowa znaczeniu!

W księgarniach już od 24 listopada.

Pola z trudem usiłuje wrócić do nowego życia bez męża i syna. Po zakończeniu terapii regularnie koresponduje z Kasandrą, z którą zaprzyjaźniła się podczas pobytu w szpitalu. Wkrótce w ręce Poli trafia list, zupełnie inny niż poprzednie, będący zapowiedzią samobójstwa przyjaciółki.

Ujawniony w liście sekret prowadzi Polę do owianego złą sławą Murszu, wymarłej części kaszubskiego lasu. To tam rok wcześniej została zamordowana Lara, koleżanka Kasandry. Wyznania Kas rzucają jednak zupełnie nowe światło na makabryczne zdarzenia tamtej nocy.

Każda z leśnych dróg prowadzi Polę pod drzwi tajemniczej spalonej leśniczówki. Strawiona ogniem chata skrywa mroczne sekrety lasu i mieszkających w nim ludzi. Tych żyjących i tych, którzy na przestrzeni lat w tragicznych okolicznościach stracili tu życie.

Ewa Przydryga bez litości obnaża najboleśniejsze aspekty zaburzonych więzi rodzinnych, toksycznego związku czy obsesyjnej przyjaźni. Mistrzowsko budowane napięcie i duszny psychodeliczny klimat sprawiają, że nie sposób zgadnąć, kto ma ręce splamione krwią! Czytelnik wraz z bohaterami odkrywa kolejne obrazy i przywołuje strzępy wspomnień, które ułożą się w przerażającą całość.

Ewa Przydryga– urodziła się w Poznaniu. Jest absolwentką filologii angielskiej i autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych w stylu „domestic drama”. W swoich książkach zagląda do najbardziej przerażających zakamarków ludzkiej psychiki. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. Mieszka w Gdyni, najczęściej spotkać ją można w nieznanych zakamarkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek. W 2020 roku w wydawnictwie MUZA ukazały się „Bliżej niż myślisz” i „Miała umrzeć”, a w 2021 „Topieliska”.

Poprzedni

Życie jest zbyt krótkie

Następny

Każda z nich

Zobacz również to: