fbpx
wtorek, 21 maja 2024

Porywa, wprawia w osłupienie i pozbawia tchu! Intrygująca fabuła, stopniowo narastające napięcie, szokujące odkrycia oraz bohaterowie skrywający brudne sekrety. Jennifer Hillier, wschodząca gwiazda thrillera w duchu domestic noir, stworzyła powieść, która zaskakuje, wstrząsa i wciąga bez reszty. „Małe sekrety” to jeden z najlepszych psychologicznych suspensów, jakie będziemy mieli okazję przeczytać w tym roku. Premiera książki już 12 listopada.

240 sekund. Tyle wystarczyło, by idealne życie rodziny Machado przemieniło się w koszmar. Marin ma wszystko, o czym marzy kobieta w jej wieku. Szczęśliwe małżeństwo, sieć świetnie prosperujących salonów fryzjerskich obsługujących celebrytki znane z pierwszych stron gazet oraz ukochanego synka, o którego długo się z mężem starali. Nic więc dziwnego, że gdy pewnego dnia czteroletni Sebastian zostaje uprowadzony z centrum handlowego, świat Marin i Dereka momentalnie się rozpada.

Półtora roku później FBI z powodu braku postępów w śledztwie zamyka dochodzenie. Pogrążona w rozpaczy matka, wierząc, że jej synek nadal żyje, robi wszystko, by odzyskać dziecko. W tym celu wynajmuje prywatną detektyw, która odkrywa szokujące fakty. Marin będzie musiała stawić czoło przerażającej prawdzie o swoim mężu. Rodzina jest dla niej najważniejsza, więc za wszelką cenę musi ją chronić. Aby to zrobić, nie cofnie się przed niczym. Choćby miała zabić.

„Małe sekrety” to wciągający thriller psychologiczny, którego fabuła tylko pozornie osnuta jest wokół dramatu matki porwanego dziecka. Wraz z rozwojem akcji do głosu zaczynają dochodzić małżeńskie kłamstwa, tajemnice oraz intrygi, a powieść Jennifer Hillier staje się pełnoprawnym przedstawicielem nurtu domestic noir, który w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. Hillier stroni od przemocy i rozlewu krwi, koncentrując się na wnikliwym ukazaniu psychiki bohaterów dotkniętych tragedią. Zbierająca rewelacyjne recenzje książka kanadyjskiej pisarki prowokuje do postawienia sobie pytania, jak daleko może się posunąć zdradzona kobieta i zrozpaczona matka, której odebrano dziecko. „Małe sekrety” zachwycą fanów thrillerów psychologicznych w stylu powieści B.A. Paris, Clare Mackintosh, Ruth Ware czy Kathryn Croft.

Rekomendacje zagranicznych autorów i mediów

„Małe sekrety dosłownie nokautują czytelnika. Tę książkę nie tylko się czyta, nią się oddycha” – Mary Kubica, autorka „Kobiety znikąd”

„Szokująca, pokręcona, genialna. Idealna powieść dla fanów thrillerów Shari Lapeny, Liz Nugent i Gillian Flynn. Doskonała” – Will Dean, autor „Martwej ciszy”

„Jedna z najlepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam!” – Liv Constantine, autorka „Zostać panią Parrish”

„Małe sekrety to powieść, która ma wszystko, czego potrzebuje dobry thriller: złożone postaci, pulsujące napięcie i oszałamiające zakończenie. Jennifer Hillier jest jedną z moich ulubionych pisarek, a to jak dotychczas jej najlepsza książka” – Riley Sager, autor powieści „Ocalałe”

„Mocny, zniewalający thriller” – Alafair Burke, pisarka kryminałów, autorka książki „Dziewczyna, która zniknęła”

„Mroczna i olśniewająca. Gratka dla fanów kryminałów” – Mark Edwards, autor thrillera „The Retreat”

„Znakomity… po prostu fantastyczny thriller” – Alex Lake, autor powieści „After Anna”

„Jennifer Hillier to wschodząca gwiazda światowego thrillera” – Laura Lippman, autorka „Coraz głębiej”

„Wspaniała powieść – szalenie niepokojąca i emocjonująca jak diabli” – Jo Spain, autorka thriller psychologicznego „Wyznanie”

„Powieści inspirowane Zaginioną dziewczyną skupiają się zwykle na sztuce narracyjnej. Małe sekrety wyróżniają się na ich tle mistrzowsko skonstruowaną intrygą fabularną, którą wzbogaca rozwinięta warstwa emocjonalna. Ekranizacja jest tylko kwestią czasu” – The Sunday Times

„Zachwycająco pokręcony thriller dla fanów Zaginionej dziewczyny oraz powieści Ty” – Kirkus Reviews

„Ta książka powinna się znaleźć na szczycie waszej listy must-read” – Suspense Magazine

„Psychologiczne napięcie na najwyższym poziomie oraz wnikliwy portret pogrążonej w rozpaczy, zdesperowanej kobiety” – Providence Journal

„Piekielnie dobrze skonstruowany thriller psychologiczny poruszający problem pożądania, obsesji, chciwości i zdrady. Hillier jest pisarką, której twórczość trzeba uważnie śledzić” – Publishers Weekly

Jennifer Hillier – urodziła się i dorastała w Kanadzie, ale przez osiem lat mieszkała w Stanach Zjednoczonych, w Seattle. To właśnie tam rozgrywa się akcja jej książek. Obecnie z mężem i synem mieszka w okolicach Toronto. Jej ulubionym pisarzem jest Stephen King. Hillier jest członkinią organizacji zrzeszających autorów kryminałów: Mystery Writers of America, International Thriller Writers oraz Crime Writers of Canada.

Zachęcamy do śledzenia naszych profili poświęconych literaturze kryminalnej: https://www.instagram.com/muza.black/
https://www.facebook.com/BlackMuza

Poprzedni

Jak się rozstać? 6 porad, jak zakończyć związek

Następny

Pielęgnacyjny MUST HAVE!

Zobacz również to: