fbpx
niedziela, 3 marca 2024

Druga część nowatorskiej trylogii kryminalnej.

Czym tym razem zaskoczy Was ten autorski duet?

Thriller, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony!

„Kult” to doskonale udany eksperyment, książka, która wyznacza nowe standardy thrillera”

Gabriella Genisi TUTTOLIBRI – LA STAMPA

Szaleńcza gra….szaleńcze zasady

W sztokholmskiej dzielnicy Södermalm uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Natychmiast rusza dochodzenie. Do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który znajduje powiązanie między zaginięciem chłopca a innymi porwaniami o tragicznym finale. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem porwań będzie więcej.

Mina Dabiri prosi o pomoc Vincenta Waldera- mentalistę, z którym nie miała kontaktu od czasu ostatniego śledztwa. Znawca psychologii, który przez wielu uważany jest nawet za zdolnego do czytania w myślach, od razu dostrzega analogie do sprawy sprzed kilku lat.

Wzajemna relacja Miny i Vincenta ma bardzo szczególny charakter. Mur, którym każde z nich oddzieliło się przed swoją przeszłością, zaczyna pękać, gdy spotykają się po raz kolejny. Policja rozpoczyna wyścig z czasem i bezwzględnym mordercą, który działa według logicznego i jednocześnie niemal rytualnego schematu.

Camilla Läckberg – jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. Światową sławę przyniosła jej seria o Fjällbace. Jest także autorką thrillerów psychologicznych Złota klatka i Srebrne skrzydła oraz serii książek dla dzieci o przygodach Super-Charliego. Książki Camilli wydawane są w ponad 60 krajach, zostały przetłumaczone na 43 języki, a na całym świecie sprzedało się 29 milionów egzemplarzy.

Henrik Fexeus – to autor światowych bestselerów, wykładowca, performer i gwiazda szwedzkiej telewizji. Ekspert w dziedzinie psychologii i komunikacji, podróżuje po świecie „czytając w myślach” i ucząc innych, jak rozumieć i manipulować ludzkim zachowaniem za pomocą mowy ciała i perswazji. Studiował Filozofię na Uniwersytecie w Sztokholmie, zajmował się marketingiem i komunikacją medialną. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad 30 języków.

Pierwsza część serii kryminalnej Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa!

W centrum Sztokholmu zostaje znaleziona skrzynia ze zwłokami młodej kobiety przebitej mieczami.
Policja staje wobec pytania: czy ma do czynienia z nieudaną sztuczką magiczną, czy z brutalnym morderstwem?

Inspektor Mina Dabiri, która prowadzi śledztwo, zwraca się z prośbą o pomoc do Vincenta Waldera, mentalisty, eksperta od mowy ciała i świata iluzji.

Książka nominowana do bestsellerów EMPIK 2022

Poprzedni

Tajemne rysunki

Następny

Domowa klinika piękna Uzdrovisco – dla skóry dojrzałej

Zobacz również to: