Jedno małe poświęcenie


Jedno małe poświęcenie wyspa kobiet

Nowy Jork to miasto, gdzie spełniają się marzenia. Ale spełniają się też najgorsze koszmary. Sheryn Sterling bada sprawę śmierci Corie Stanton, która zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Jako jedyna nie wierzy w jej samobójstwo. Jakiś czas później musi się zająć tajemniczym zaginięciem. W obu tych sprawach w najbliższym otoczeniu ofiar pojawia się ta sama osoba…

„Jedno małe poświęcenie” to dynamiczny thriller kryminalny autorstwa Hilary Davidson. Premiera już 3 listopada.

Wszystko zaczyna się od zagadkowej śmierci. Corie spada z dachu wieżowca, a świadkiem zdarzenia jest Alex Traynor, były fotograf wojenny, cierpiący na zespół stresu pourazowego. Kilka lat później niespodziewanie znika Emily – narzeczona Alexa, lekarka, którą poznał na misji na Bliskim Wschodzie. Do akcji wkracza detektyw Sheryn Sterling i jej partner Rafael Mendoza. Ich podejrzenia zmierzają w jednym kierunku….

Alex ma powody, by martwić się o narzeczoną – na dzień przed jej zaginięciem odkrył w mieszkaniu dużą ilość recept na silnie uzależniające leki przeciwbólowe, które wystawiała na fikcyjnych pacjentów. Emily zniknęła i zostawiła jedynie napisaną na komputerze notkę pożegnalną oraz pierścionek zaręczynowy. Alex prowadzi własne śledztwo równolegle z policją. Gdy odkrywa w gabinecie kobiety serię listów oczerniających go przed narzeczoną, sytuacja się zagęszcza. Na jaw wychodzą coraz mroczniejsze sekrety.

„Jedno małe poświęcenie” to zręcznie napisana powieść z wyrazistymi bohaterami i zaskakującymi odsłonami tych samych dramatycznych wydarzeń. Czytelnik może śledzić tę historię z kilku perspektyw, składając elementy układanki w całość, a przy tym wnikać coraz głębiej w psychikę przedstawianych tu postaci.

Hilary Davidson – autorka thrillerów kryminalnych, m.in. „The Damage Done” i „Don’t look down” – drugiej powieści z duetem śledczych Sterling–Mendoza. Wydana w 2019 roku książka „Jedno małe poświęcenie” odniosła wielki sukces w Stanach Zjednoczonych.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Tajemnica domu w Bielinach
Następny Życie jest zbyt krótkie