fbpx
niedziela, 14 lipca 2024


Są świetnymi aktorami i potrafią odgrywać emocje, których nie czują. Charakteryzują ich antyspołeczne zachowania, patologiczna potrzeba kontroli i brak empatii. Ale czy zdajesz sobie sprawę, co może się wydarzyć, gdy padniesz ofiarą ich największej mocy – manipulacji? Mark Freestone obcuje z najbardziej niebezpiecznymi umysłami na świecie. Jego „Jak rozpoznać psychopatę” w księgarniach już od 9 lutego!

Dr Mark Freestone w czasie swojej 15-letniej praktyki zawodowej w zakładach zamkniętych i więzieniach pracował nad najciekawszymi i najbardziej niepokojącymi przypadkami psychopatów ostatnich lat. W „Jak rozpoznać psychopatę” autor pokazuje, po czym możemy rozpoznać, że mamy do czynienia z psychopatą. Wyjaśnia, dlaczego to zaburzenie osobowości zazwyczaj dotyka mężczyzn oraz podpowiada, jak należy postępować, gdy mamy styczność z psychopatą.

W swojej książce Freestone przybliża sylwetki siedmiu przestępców cierpiących na zaburzenia psychiczne. Na konkretnych, „z życia wziętych”, przykładach pokazuje, jak trudnym i złożonym problemem jest psychopatia oraz jakie nastręcza trudności w diagnozowaniu i leczeniu.

Czytelnicy poznają m.in. Paula, „typowego” psychopatę: cynicznego, wyrachowanego, wręcz makiawelicznego manipulatora, który wykorzystał nawet jedną ze strażniczek do potwierdzenia swojego statusu w więzieniu. Tony’ego – narcyza, egoistę, odgrywającego czarującego dżentelmena, który nawet w zakładzie upierał się, by zakładać garnitur. Pod maską uroczego bajarza krył się jednak sadysta traktujący ludzi jak pionki w realizacji swoich infantylnych fantazji. A także Jasona, który przemocą wymuszał posłuch, a okazał się bestialskim mordercą, katującym swoich partnerów seksualnych.

Opisy autora są rzetelne, wiarygodne, naukowe, ale na pewno nie sztywne czy pozbawione emocji. Freestone przedstawia osobisty punkt widzenia, dzieli się własnymi wątpliwościami, opiniami, wnioskami. Ten subiektywny rys sprawia, że książkę czyta się niczym kryminał.

Mark Freestone – czołowy ekspert w dziedzinie psychopatii. Jest starszym wykładowcą na wydziale psychiatrii Queen Mary University of London i doradcą NHS ds. pacjentów cierpiących na zaburzenia osobowości. Przez 15 lat pracował w więzieniach i zamkniętych zakładach psychiatrycznych. Był konsultantem serialu Killing Eve, współpracował z „Journal of Forensic Psychiatry and Psychology”. Jest autorem licznych publikacji naukowych na temat chorób psychicznych i przemocy. „Jak rozpoznać psychopatę” jest jego pierwszą książką.

Poprzedni

Ikon

Następny

SuperFoods dla Twojej skóry twarzy od Green Menu

Zobacz również to: