fbpx
sobota, 9 grudnia 2023

Gdyby nie sprawa Rolanda Doe, nie powstałby najgłośniejszy horror wszech czasów – „Egzorcysta”.

Najsłynniejszy przypadek opętania w historii Ameryki miał miejsce w St. Louis w 1949 roku i do dziś owiany jest tajemnicą. Stworzona na kanwie wydarzeń w St. Louis powieść Williama Petera Blatty’ego i jej ekranizacja były fikcją. Natomiast Taylor wchodzi w głąb prawdy o tym, co wydarzyło się w 1949 roku.

Śledzi kolejne kroki podejmowane przez rodzinę Robbiego zmagającą się z demonem. Opisuje trudną podróż do St. Louis, niesamowite zjawiska towarzyszące opętaniu i ostateczną walkę stoczoną przez egzorcystę.

Badając tę sprawę przez ponad dekadę, autor wnikliwie przeanalizował dostępne informacje i dokumenty, odwiedził miejsca zdarzeń, dotarł i rozmawiał z wciąż żyjącymi, ostatnimi świadkami. Opisując ją, nie narzuca własnej interpretacji faktów i pozostawia czytelnikowi swobodę oceny. Sam nie wątpi jednak, że te przerażające zdarzenia wywarły niezatarte piętno na osobowości wszystkich ich uczestników. Zapewne pozostawią także ślad w świadomości każdego, kto przeczyta tę książkę.

Troy Taylor mieszka w Illinois. Jest badaczem i autorem wielu książek o zjawiskach paranormalnych i rozmaitych niewyjaśnionych, często budzących grozę zdarzeniach pojawiających się zarówno w legendach, jak i w rzeczywistości.

Poprzedni

Oświadczyny

Następny

Na czym polega fotodepilacja w domu? 6 wskazówek

Zobacz również to: