fbpx
wtorek, 21 maja 2024

GENIALNA OPOWIEŚĆ O WIELKIEJ ODWADZE I MIŁOŚCI, OSADZONA W ROZDARTYM WOJNĄ BERLINIE

Chciałam być wolna – wyznała cicho Rosa. – Nawet jeśli tylko przez kilka minut. To może być wszystko, co mi pozostało.

1936, NAZISTOWSKI BERLIN

Liesel Scholz mieszka w pięknym domu w Berlinie. Jej życie jest pełne przywilejów i bezpieczne, dzięki pracy jej ojca, chemika, dla nowego rządu. Przypadkowe spotkanie z Rosą, córką ich żydowskiej gosposi, potwierdza obawy Liesel, że coś jest nie tak. Że brutalne zasady nazistowskiego rządu są okrutne, a inni wokół niej nie są tak bezpieczni jak ona. Liesel nieopatrznie zgadza się jej pomóc. Nawet jeśli będzie to oznaczało narażenie na niebezpieczeństwo wszystkich, których kocha.

1946, FRANKFURT

Młody amerykański kapitan, Sam Houghton, przyjeżdża do Niemiec, by odnaleźć prominentnych nazistów i doprowadzić do ich procesów. Zatrudnia piękną, ale smutną tłumaczkę o imieniu Anna. Stają się sobie coraz bliżsi, jednak kapitan nie może przestać myśleć o tym, co przydarzyło się Annie podczas wojny. Wszystko dlatego, że Anna ma swoje sekrety, które wiążą ją z Berlinem i partią nazistowską.

NAJLEPSZA KSIĄŻKA ROKU 2021. KAŻDY POWINIEN JĄ PRZECZYTAĆ.

Sinfully Wicked, Book Reviews

Część jej chciała tego… poczuć coś innego niż strach, pomyśleć, że miłe rzeczy nadal mogą się zdarzać, dziewczęta mogą się zakochiwać, mężczyźni flirtować. Że życie mogło toczyć się jak wcześniej i że pozostanie tak już na zawsze, obiecując proste przyjemności tym, którzy się nimi zadowalają.

Poprzedni

Buntownik

Następny

Prawdziwe tygrysy

Zobacz również to: