fbpx
środa, 6 grudnia 2023

Nastoletnia prywatna detektyw w przestępczym świecie przemytników łakoci podejmuje próbę ratowania fabryki czekolady.

Nelle Faulkner to dwunastoletnie prywatna detektyw, która szuka następnego klienta w mieście, gdzie posiadanie i jedzenie słodyczy to przestępstwo, a herbatniki to herezja.

Kiedy więc prosi ją o pomoc jej równolatek, cieszący się złą sławą gangster handlujący słodyczami, Nelle bierze jego sprawę. Okazuje się, że wplątani w nią są także dorośli…

Czy, wciągnięta w sekretny świat przemytników słodyczy i czekoladowych oszustów, Nelle zdoła wraz z przyjaciółmi znaleźć sposób na zdobycie ciastka? Czy może razem z nimi wpadnie jak śliwka w kompot? Czy wyjdzie cało ze zderzenia świata dzieci ze światem dorosłych?

Uznany twórca fantastyki, izraelski pisarz Lavie Tidhar, w iście chandlerowskim stylu przenosi czytelnika w pozornie idylliczny świat miasteczka, nad którym góruje zamknięta fabryka czekolady, a wszystkie tropy prowadzą do półświatka przemytników słodyczy.

Sugerowana cena det.: 39,90 zł

Lavie Tidharb Format: 140 x 205 mm Stron: 294 Okładka: twarda z obwolutą Wydawnictwo: Zysk i S-ka Tłumaczenie: Agnieszka Sylwanowicz Wydanie: wyd. 1 ISBN: 978-83-8116-572-3

 

Poprzedni

Niezwyczajne zawody

Następny

Pierwsza zabawka malucha – na co zwrócić szczególną uwagę?

Zobacz również to: