fbpx
sobota, 18 maja 2024

Przed nami wakacje, a z nimi sezon na stłuczenia, bolesne siniaki. Czas wchłaniania siniaków nie jest taki sam u wszystkich osób. Zależy on od rozległości urazu i jego przyczyn, a przede wszystkim od indywidualnej fizjologii.

Krwiaki, zwane potocznie siniakami, powstają zazwyczaj w wyniku urazu, pęknięcia naczyń krwionośnych i powstających wskutek tego wybroczyn. Pojawić się mogą w wyniku upadku, po pobraniu krwi czy nawet po drobnym zabiegu medycznym lub kosmetycznym. Ponieważ nie wyglądają estetycznie, zwykle chcemy jak najszybciej się ich pozbyć. Jak to zrobić?

Zimne i ciepłe okłady

Na początek warto przyłożyć do miejsca urazu zimny okład. Mogą to być kostki lodu zawinięte w ręcznik zmoczony w wodzie (najlepiej z octem). Następnego dnia, kiedy siniak zaczyna się już wchłaniać, warto zmienić kompres na ciepły, najlepiej z dodatkiem sody. Łyżeczkę sody rozpuszczamy w szklance ciepłej wody. Takim roztworem nawilżamy ściereczkę i przykładamy do siniaka (by nie doszło do podrażnienia, warto skórę posmarować cienką warstwą wazeliny).

Szybka pomoc w razie urazu

Szybsze likwidowanie siniaczków umożliwiają domowe i naturalne metody. Należą do nich zimne kompresy z octu czy okłady z lodu a także dieta bogata w owoce i warzywa. Podczas wakacji warto jednak mieć pod ręką Hirudoid® . To żel zawierający składnik o potwierdzonej klinicznie skuteczności, który będzie bardzo pomocny w krytycznych sytuacjach. Jego składnik aktywny- polisiarczan mukopolisacharydowy – przyspiesza m.in. wchłanianie się krwiaków i szybsze blednięcie siniaków. Wykazuje miejscowe działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne. Żel jest przeznaczony również do stosowania miejscowego w leczeniu zapalenia żył powierzchownych. Przydatny będzie w przypadku stłuczenia, Polecany jest osobom cierpiących na zapalenie żył powierzchniowych – cierpiącym na żylaki. Zazwyczaj latem uskarżają się oni na uczucie ciężkich nóg i tkliwość. Z tych wielu powodów warto zabrać tubkę tego nieocenionego żelu Hirudoid® na wakacyjny wyjazd. Koniecznie weź ze sobą także plastry i środek do odkażania ran. Tak na wszelki wypadek.

Poprzedni

Najlepszy efekt świeżości Lenor i miękkość pochodząca z natury: nowa, ulepszona formuła pozwoli Tobie czuć się dobrze

Następny

Pupila miska dla środowiska! Czy pies i kot też mogą dbać o środowisko?

Zobacz również to: