fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Zabawne rysunki opatrzone ciętymi i zabawnymi tekstami opisujące życie kobiet – oto PORYSUNKI. Dotąd znane z plakatów, okładek płyt i książek, a nawet opakowań słodyczy, tym razem zdobią przedmioty codziennego użytku. Limitowana kolekcja akcesoriów, która powstała przy współpracy Empiku z Magdą Danaj, autorką Porysunków, jest dostępna w sprzedaży.

Magda Danaj kilka lat temu za pośrednictwem kanałów społecznościowych po raz pierwszy podzieliła się z internautami swoimi pracami, które zrodziły się z chęci realizacji jej pasji do grafiki i żonglerki słownej. Mieszkająca na co dzień w Gdańsku artystka na profilu Porysunki regularnie publikuje zabawne ilustracje, w których przedstawia rzeczywistość widzianą z kobiecej perspektywy. Porusza tematykę szeroko pojętych relacji międzyludzkich, jednak w jej pracach obecne są także kwestie społeczne czy polityczne – wszystko podane w nieszablonowy sposób. Rysunki utrzymane głównie w biało-czarnej kolorystyce urozmaicone są ciętymi i zabawnymi tekstami. Ilustratorka ukazuje humorystyczne monologi i dialogi postaci w codziennych sytuacjach, z którymi utożsamia się niejedna Polka. „Fajnie jest dobrze jest nie rycz”, „mięsem tylko rzucam” czy „kawa albo śmierć” – to stwierdzenia, które cisną się na usta niejednej kobiety.

Popularność profilu Porysunki, który ma ponad 170 000 polubień na Facebooku i 43 000 obserwujących na Instagramie, nie słabnie. Z myślą o wielbicielach kreski Danaj i jej zabawy słowem, Empik podjął współpracę z rysowniczką – jej efektem jest kolekcja PORYSUNKI. Tworzą ją przedmioty codziennego użytku opatrzone ilustracjami artystki, m.in. kalendarze (książkowe i ścienne), kubki (ceramiczne i termiczne), które mogą towarzyszyć porannej kawie, a także torby, koszulki, magnesy i drobiazgi przydatne w pracy. Akcesoria wchodzące w skład limitowanej kolekcji dostępne są w wybranych salonach Empik i na Empik.com.

Poprzedni

Naturalne sposoby leczenia przeziębienia

Następny

MODYFIKOWANIE MIKROBIOTY

Zobacz również to: