fbpx
poniedziałek, 22 lipca 2024

Nadeszło upragnione lato! Wszystko dookoła kwitnie i obdarza nas bogactwem zapachów oraz kolorów. Warto celebrować letnie dni, na przykład pięknie podanym śniadaniem na tarasie. Annie Sloan zdradza swój przepis na to, jak sprawić, aby wyglądało wyjątkowo apetycznie.

Najbardziej kolorowa pora roku przynosi ze sobą nie tylko piękną pogodę, urodzaj owoców i szaleństwo kwiatowych zapachów, ale również całą paletę inspiracji. Lato to doskonały czas, aby odkrywać w sobie twórcze pasje, a przy okazji wprowadzić nieco więcej barw do naszego otoczenia.

Annie Sloan, ekspertka w dziedzinie koloru i technik dekoracyjnych oraz autorka wielu projektów DIY, zdradza patent na wykonanie efektownych dekoracji kwiatowych przy użyciu prostych szablonów, sprawdzonych technik oraz kultowej farby kredowej Chalk Paint™. Ozdobiona w ten sposób taca stanie się oryginalnym domowym gadżetem, nieodzownym do serwowania letnich posiłków na tarasie.

Nie trzeba daleko szukać, aby znaleźć pomysł na efektowne i łatwe do wykonania dekoracje. Inspiracji dostarczy przyroda, a kolory wprost z letniego ogrodu odkryjemy w aktualnej palecie farb kredowych Annie Sloan. Tym razem ich twórczyni wzięła na warsztat drewnianą tacę, aby nadać jej wakacyjny klimat i retro look. Niezbędne do tego będą farby w kilku odcieniach oraz szablon z kwiatowym wzorem. Annie używa autorskiego szablonu dołączonego do najnowszego wydania poradnika „The Colourist”.

– Szablon został zainspirowany uproszczonym abstrakcyjnym wzorem kwiatowym, po który chętnie sięgali w latach 60. ub.w. brytyjscy projektanci, jak Mary Quant oraz fińska marka Marimekko. Aby stworzyć naturalny efekt, jak kwiaty na łące, miejscami nakładam wzór na siebie, a w innych miejscach zachowuję większe odstępy pomiędzy kwiatami – wyjaśnia Annie.

Możesz również śmiało użyć dowolnego szablonu z florystycznym motywem, spośród dostępnych w sklepach z artykułami malarskimi. Annie Sloan poprowadzi Cię krok po kroku przez kolejne etapy metamorfozy. Lato już zawitało, a więc do dzieła!

Do realizacji tego projektu potrzebne będą:

● szablon z kwiatowym wzorem,
● farba Chalk Paint™ w kolorach: Antoinette, Pure, Antibes Green oraz Capri Pink,
● płaski pędzel oraz pędzelek do detali,
● wałek z gąbki,
● lakier Chalk Paint™ Lacquer (połysk lub mat),
● drewniana taca.

Krok 1:

Pomaluj tacę nakładając dwie warstwy farby kredowej Chalk Paint™ w kolorze Antoinette za pomocą pędzla i pozostaw do wyschnięcia. Następnie pomaluj krawędzie używając małego pędzelka.

Krok 2:

Umieść szablon nieco dalej od środka tacy, następnie za pomocą walka z gąbki nanieś farbę Chalk Paint™ w kolorze Pure. Przesuwaj wałek mocnym ruchem po wzorniku kilka razy w różnych kierunkach, aby rozprowadzić farbę. Pamiętaj: lepiej nanieść kilka cienkich warstw, niż jedną grubą.

Krok 3:

Powtórz tę czynność z farbą w kolorze Pure kilka razy, umieszczając szablon w dowolnie wybranych miejscach, pozostawiając raz mniejsze, innym razem większe odstępy pomiędzy kwiatowymi wzorami. Przy krawędziach użyj złożonego szablonu, aby stworzyć wrażenie, że wzór ma swoją kontynuację poza powierzchnią tacy.

Krok 4:

Kiedy dekoracje w kolorze Pure są gotowe, powtórz krok 3 używając farby w kolorze Antibes Green. W wybranych miejscach przykładaj szablon częściowo na wzory już wykonane: zarówno te w kolorze białym, jak i zielonym. Pozwól farbie wyschnąć.

Krok 5:

Wykonaj finalną część projektu przy użyciu koloru Capri Pink, ale jedynie w kilku miejscach, ponieważ jest bardzo wyrazisty.

Krok 6:

Gdy taca wyschnie, nanieś dwie warstwy lakieru (matowego lub błyszczącego) za pomocą małego, płaskiego pędzla, co zapewni solidne wykończenie.

Ten i inne ciekawe projekty na domowe metamorfozy oraz twórcze wykorzystanie kolorów można znaleźć w najnowszej, szóstej edycji poradnika Annie Sloan „The Colourist”. To gorące, różowe wydanie magazynu książkowego skupia się na palecie farb Chalk Paint™ w kolorach Capri Pink, Oxford Navy i Old White. Ekskluzywnym prezentem w tym wydaniu jest kwiatowy szablon wraz z instrukcją krok po kroku od samej Annie. Ponadto w poradniku mnóstwo inspiracji i pomysłów na to, jak pobudzić swoją kreatywność w zaciszu własnego domu.

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/

Poprzedni

ZAWALCZ Z TRĄDZIKIEM W LECIE Z PRODUKTAMI Z LINII BARWA SIARKOWA Z ALOESEM

Następny

Wakacje (nie!) z owadami

Zobacz również to: