fbpx
niedziela, 14 lipca 2024

Nie bez powodu kuchnia jest nazywana sercem domu. To w niej przygotowujemy posiłki, jemy je oraz rozmawiamy przy stole. Planując remont kuchni, staramy się, aby pomieszczenie to było jednocześnie funkcjonalne i przytulne. Dobre zaplanowanie prac, wybór materiałów wykończeniowych i ekipy, która przeprowadzi całą operację, powinno zakończyć się sukcesem. Musimy wybrać zarówno funkcjonalne meble kuchenne, jak i sprzęt AGD, jak przykładowo kuchenka gazowo-elektryczna.

Od czego zacząć remont kuchni?

Gruntowny remont kuchni powinien zacząć się od wykończenia ścian i wymiany płytek. Jeśli wcześniej była położona inna glazura konieczne będzie skucie starych płytek. Być może zdecydujemy się też na montaż sufitu podwieszanego. Na etapie prac remontowych należy też zaplanować wymianę wszelkich instalacji. Hydraulika i elektryka to podstawy, o które musimy zadbać. Równie ważny będzie montaż oświetlenia. Przyda się nam przy blacie roboczym oraz nad stołem. Nowe oświetlenie powinno być nie tylko funkcjonalne, ale też podkreślać charakter wnętrza.

Meble kuchenne — jak je wybrać?

Gdy wszystkie prace związane z przygotowaniem ścian i podłóg zostaną wykonane, przyjdzie czas na wyposażenie kuchni. W zależności od wielkości pomieszczenia powinniśmy zdecydować się na odpowiednią ilość szafek oraz ich funkcjonalne rozstawienie. Najlepiej sprawdzą się szerokie szuflady, które pomieszczą najpotrzebniejsze kuchenne akcesoria. Można w nich z powodzeniem schować zarówno garnki i talerze, jak i podstawowe produkty spożywcze. Fronty szafek, to już kwestia naszych preferencji. Mogą być jednolite lub z delikatnymi żłobieniami. Jasne lub w bardziej nasyconych barwach.

Sprzęt AGD w kuchni

Poza szafkami równie ważnym elementem będzie odpowiedni dobór sprzętu AGD. Płyta elektryczna, lodówka, zmywarka to absolutna podstawa codziennego funkcjonowania. Ważna jest zarówno ich funkcjonalność, jak i przemyślane rozmieszczenie. W przypadku małych kuchni będzie to zapewne wyzwanie, ale dobry projekt powinien uwzględniać wszystkie nasze potrzeby. Zaplanowanie ciągów roboczych kuchennej pracy zaowocuje szybszym przygotowaniem posiłków i późniejszym, łatwiejszym sprzątaniem.

Coraz częściej tradycyjne kuchenki zastępuje płyta indukcyjna. To wygodne rozwiązanie, które pozwala na szybsze gotowanie. Jest także bezpieczne, ponieważ nie trzyma ciepła po skończeniu prac. Warto rozważyć takie modele jak płyta indukcyjna Samsung i cieszyć się w wyremontowanej kuchni nową technologią.

Ile kosztuje remont kuchni? Przy dobrym zaplanowaniu prac i oszczędnym kupnie poszczególnych materiałów i sprzętu, nie musi on zrujnować budżetu. Warto szukać ofert promocyjnych lub negocjować ceny przy zakupie duże ilości sprzętu w jednym sklepie.

Poprzedni

Największy konkurs fotograficzny na świecie CEWE Photo Award 2021 – wyjątkowa wystawa w centrum Wrocławia

Następny

A gwiazdy niech płoną

Zobacz również to: