fbpx
sobota, 20 lipca 2024


Tak o projekcie łączącym klasykę, modernizm i polski design mówi jego autorka Sandra Białkowska z pracowni Dobry Układ. Szyk eleganckich form oraz blichtr dodatków i materiałów w strefie dziennej projektantka przełamała za pomocą geometrycznych brył foteli Bofii od Bizzarto. Ta kompozycja jest niezwykle harmonijna!

Można śmiało powiedzieć, że do stylu wnętrza dorastamy. W swoim pierwszym „m” chętnie stawiamy na ascetyczny minimalizm, po drodze ulegamy urokom aktualnych trendów (takie prawo młodości!). A gdy wreszcie możemy zrealizować plany o wymarzonym domu, który spełni oczekiwania rodziców i dorastających dzieci, wybór pada na ponadczasową klasykę. Wnętrze tego lokum dla rodziny miało być bardzo eleganckie, ponadczasowe, z ciepłym akcentem kolorystycznym. Dom z rynku wtórnego został poddany gruntownej przemianie. I chociaż zachowano istniejącą kuchnię, cała reszta, a więc strefa dzienna z salonem i jadalnią, hol, sypialnie i łazienki zostały zaprojektowane na nowo.

Wsłuchując się w oczekiwania inwestorów projektantka Sandra Białkowska postawiła na styl modern classic, który wyznaczył charakter wszystkich pomieszczeń. Jednak powiedzieć o tych wnętrzach, że są klasycznie eleganckie, to zdecydowanie za mało. Bowiem tutaj panuje przepych, ale jak najbardziej kontrolowany. Wybrane kolory, materiały, faktury i formy tworzą harmonijną całość, w której każdy element jest na swoim miejscu. Stylowe akcenty i te nowoczesne występują obok siebie w idealnym balansie.

Elegancki salon w ciepłym wydaniu

Klasyczny klimat wyraźnie dominuje już w holu. Bogate sztukaterie ścienne i sufitowe oraz nawiązujące do nich frezy zdobiące skrzydła drzwi wewnętrznych, eleganckie złote kinkiety w zestawieniu z nowoczesnymi oprawami szynowymi. Wszystko to razem daje wyjątkowy efekt. Warto zwrócić uwagę na starannie przemyślaną i dopracowaną w każdym calu oprawę w postaci materiałów i dekoracji. Ściana medialna to prawdziwa perełka. Sztukaterie, złote listy, motyw pionowych lameli, szkło tworzą niezwykłą kompozycję, która w równym stopniu zachwyca szykiem, co spójnością.

Reprezentacyjny i komfortowy charakter salonu w pełni oddaje zestaw mebli wypoczynkowych. Nieoczywisty, eklektyczny, ale zdecydowanie robiący wrażenie. Elegancką sofę narożną i puf z tej samej kolekcji projektantka zestawiła z fotelami Bofii marki Bizzarto. Chociaż oba meble różnią się formą, stylem i kolorystką, to jednocześnie znakomicie się zgrywają i wzajemnie równoważą. Zachwycająca miękkością i szykowną formą grafitowa sofa na nóżkach idealne wpisuje się w styl modern classic. Z kolei geometryczne fotele Bofii w swych rzeźbiarskich kształtach stanowią kwintesencję modernizmu.

Jak wyjaśnia autorka projektu, ich minimalistyczna forma przełamuje wszechobecny kontrolowany przepych. Te fotele zaprojektowane przez Grynasz Studio intrygują za sprawą swojej ciekawej, zmiennej bryły. Siedzisko z podłokietnikami o optymalnej wysokości wsparte jest na obrotowej podstawie. Dzięki temu interesującą formę, która zapewnia przyjemny relaks, można łatwo dopasować do możliwości przestrzeni.

Czarny stolik kawowy o prostej, ale wyrazistej formie pełni rolę stylistycznego łącznika. Cały zestaw, odważny i wyrafinowany zarazem, przyciąga uwagę. Stanowi świetny przykład na to, że dobry design jest nie tylko ponadczasowy, ale także znakomicie współtworzy projekty wnętrz w różnych konwencjach. Stonowane odcienie mebli dają świetny pretekst dla dekoracji i dodatków w kolorze starego złota, które podkreślają elegancję salonu. Efektownym akcentem jest tapeta na ścianie za kanapą, której graficzny wzór efektownie łączy wszystkie odcienie występujące w aranżacji.

Ekskluzywny wypoczynek

Eleganckie i funkcjonalne, a przede wszystkim spójne stylistycznie. Takie zgodnie z oczekiwaniami inwestorów miało być wnętrze domu. Dlatego estetyka modern classic panuje także w pozostałych pomieszczeniach. Projektantka ciekawie zagrała kolorystyką, aby zachowując klasyczny styl i pełen przepychu charakter odróżnić część reprezentacyjną od prywatne i wprowadzić klimat relaksu.

Urządzając główną sypialnię i łazienkę, autorka projektu postawiła na ciemną tonację. O ile w salonie czerń pojawia się w pojedynczych akcentach, tutaj stanowi dominantę. Dzięki temu wnętrze sypialni emanuje szykiem. Panuje tu atmosfera wypoczynku w ekskluzywnym wydaniu. Ponownie możemy poddać się urokowi ciekawych kompozycji ściennych. Połączenie bieli, czerni i złota, za sprawą prostego linearnego układu jest z jednej strony nowoczesne, zaś dzięki rysunkowi czarnego marmuru odsłania klasyczne oblicze. Pikowane wezgłowie o imponującym formacie to jeszcze jeden niezwykle ciekawy przykład nowoczesnej interpretacji klasycznych motywów. Ponadczasowa jodełka pod postacią welurowych paneli występują w sąsiedztwie złota i czerni. Całość jest niezwykle wysmakowana i szykowna.

Przechodząc do łazienki pozostajemy w tym samym klimacie ekskluzywnego wypoczynku. Głównym elementem aranżacji jest gres z rysunkiem czarnego marmuru, a towarzyszące mu sztukaterie i złote dodatki wprowadzają efekt pożądanego przepychu, który także w tym pomieszczeniu jest pod kontrolą.

W kolorystycznej opozycji do głównej sypialni jest pokój nastolatki. Wystrój utrzymany w jasnej tonacji bazuje na bieli, beżach i jasnych szarościach. Tutaj także rządzi styl modern classic. Pikowane meble, proste w oświetlenie, subtelne dodatki dodają klasycznej aranżacji dziewczęcej lekkości.

Projekt i wizualizacje: Sandra Białkowska, studio projektowe Dobry Układ

Sandra Białkowska Studio Dobry Układ


https://www.instagram.com/dobry.uklad/

*****
Bizzarto to polska marka mebli wypoczynkowych. Tworzy dla klientów poszukujących najwyższej jakości, poczucia komfortowego wypoczynku i radości z posiadania pięknych mebli. Wyróżnia się przez najwyższą jakość, dzięki uważności i staranności przy projektowaniu, a także ręcznej pracy doświadczonych tapicerów, odpowiadając na potrzeby wymagającego klienta.
Wszyscy lubimy otaczać się przedmiotami wyjątkowymi i niepowtarzalnymi, z których korzystamy, i na które patrzymy z przyjemnością. Takie właśnie są kolekcje Bizzarto. Każdy ich element jest wykonywany ręcznie, przez doskonale wykwalifikowanych pracowników mających wieloletnie doświadczenie w produkcji mebli. Trzeba mieć naprawdę duże umiejętności, by meble o nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie charakterystycznym dla Bizzarto, wyglądały tak dobrze i były tak precyzyjnie wykończone. Wbrew pozorom, takie wzory są najtrudniejsze do wykonania. Do tego wiele naszych kolekcji ma bardzo charakterystyczne detale, np. boczki, przeszycia, których zaprojektowanie i wykonanie jest prawdziwą sztuką. A ponieważ powstają dzięki ręcznej pracy, każda z sof ma „duszę”, tchniętą weń przez osobę, która poświęciła swój czas, uwagę i serce by go wykonać. Nie ma dwóch takich samych.
Dobrze zaprojektowane meble są piękne, wygodne, doskonale wykonane. Żeby dobrze zaprojektować sofę, trzeba dokładnie przemyśleć, jak ma wyglądać, ale także komu będzie służyć. Trzeba obserwować zmieniający się świat i ludzi. Poznawać ich oczekiwania, wymagania i przyzwyczajenia. Trzeba też naprawdę lubić to, co się robi. I to jest idealny opis naszej marki. W Bizzarto stawiamy na najwyższą jakość na każdym etapie. Nieustająco staramy się dowiedzieć o naszych klientach, jak najwięcej, by precyzyjnie odpowiedzieć na ich potrzeby. Współpracujemy z projektantami, których świeże spojrzenie skutkuje wyjątkowo atrakcyjnymi pomysłami wzorniczymi.
Bezkompromisowo dbamy o poziom wykonania. Dodajemy funkcjonalności podnoszące komfort wypoczynku. I naprawdę lubimy tę pracę. Tak, to jest pewne, kolekcje Bizzarto są naprawdę dobrze zaprojektowane.
Więcej na: bizzarto.com

Poprzedni

Egzotyczna pielęgnacja ciała z Tutti Frutti

Następny

O pochodzeniu czasu. Ostateczna teoria Stephena Hawkinga

Zobacz również to: