fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Komentarz Marty Suchodolskiej, dyrektor kreatywnej Westwing Polska

Czarny kolor we wnętrzach budzi sporo kontrowersji – z jednej strony jest bardzo elegancki i ponadczasowy, z drugiej – w nadmiarze może być odrobinę przygnębiający. Faktem jest natomiast to, że zaczynamy znacznie odważniej wprowadzać go do swoich aranżacji. Pojawia się już nawet w na tyle nietypowych przestrzeniach jak łazienki, kuchnie, a nawet sypialnie. To tendencja, na którą koniecznie trzeba zwrócić uwagę!

Trendy świąteczne 2020 nie mogły zatem pozostać obojętne na czerń. Jak więc wprowadzić ją do swojej aranżacji, aby wnętrze zachwycało świąteczną wyjątkowością, przytulnością i elegancją?

1. Nie bój się czerni. Choć nie kojarzy się ze świętami, to jest zdecydowanie w trendach! Zrezygnuj z tzw. „total black look” – jeśli stawiasz na czarne meble, łącz je z jasnymi dodatkami i tekstyliami. Czarna choinka będzie z kolei wyglądać najpiękniej w jasnym wnętrzu.

2. Zadbaj o blask. Czyli łącz czarny z elementami mieniącymi się i odbijającymi światło, które wprowadzą do aranżacji energię. Ja jestem orędowniczką łączenia czerni ze złotem, ale kombinacje ze srebrem lub kryształowym szkłem również będą trafione.

3. Wybieraj proste formy. Dekoracje świąteczne w stylu Black & White to doskonała propozycja dla minimalistów – wymieniając tradycyjną, świąteczną paletę barw na czerń, odkrywamy na nowo świat klasycznych kształtów, materiałów i geometrii.

4. Postaw na jedną dużą dekorację. Świąteczna dekoracja wnętrza w stylu Black & White jest na tyle intensywna, że niekiedy wystarczy wprowadzać ją w drobnych elementach. Stroik na stole, albo piękna czarna gwiazda zawieszona w oknie. Dodatkowy plus – czarne dekoracje są ponadczasowe i część z nich z powodzeniem może ozdabiać wnętrze nawet po świętach!

5. Zrób pierwszy krok. Jeśli jesteś przywiązany do świąt klasycznych, ale intryguje Cię styl Black&White Christmas, po prostu spróbuj! Zacznij od mniej formalnych okazji, jak np. przedświąteczna kolacja lub przyjęcie dla znajomych. Gwarantuję, że tym stylem zrobisz na najbliższych ogromne wrażenie.

świąteczna stylizacja

fot. Marta Suchodolska, dyrektor kreatywna Westwing Polska

Poprzedni

Dr. Jacob`s – wiedza w służbie zdrowiu. D3 – witamina słońca

Następny

PRZEŁOM W PEPSICO – BUTELKI PEPSI WYKONANE BĘDĄ W 100% Z RPET DO KOŃCA 2021 ROKU

Zobacz również to: