fbpx
środa, 22 maja 2024

Akcja Menstruacja pomaga osobom menstruującym już od ponad dwóch lat. Dzięki nim do szkół i osób potrzebujących docierają środki higieny osobistej. Teraz, oprócz środków menstruacyjnych, zamierzają zapewnić osobom uczącym się w szkołach solidną edukację seksualną i menstruacyjną.

Rok szkolny właśnie się zaczyna, dlatego przypominamy o najnowszym projekcie Akcji Menstruacji, Okresowej Rewolucji w szkołach. Aktywistki i aktywiści z Akcji Menstruacji starają się walczyć z ubóstwem menstruacyjnym i okresowym tabu.

Według badań przeprowadzonych przez firmę P&G 1 na 6 uczennic opuściła kiedyś zajęcia w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Takie sytuacje mogą prowadzić do kłopotów z nauką, a co za tym idzie do zmniejszenia szans dziewczynek na osiągnięcie ich życiowych celów – mówi Julia Kaffka z Akcji Menstruacji.

Organizatorzy i organizatorki mają świadomość, że dostęp do środków menstruacyjnych i wiedza na temat cyklu miesiączkowego zwiększa komfort fizyczny i psychiczny wszystkich miesiączkujących osób, dlatego głównym celem ich projektów jest zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego oraz stygmatyzacji wokół okresu w debacie publicznej, a także promocja zdrowia i edukacji menstruacyjnej.

W tym roku szkolnym Akcja Menstruacja zamierza dostarczyć do przynajmniej 500 szkół nie tylko podpaski i tampony, ale także edukację na najwyższym poziomie!

Więcej o projektach Akcji Menstruacji i ubóstwie menstruacyjnym możecie dowiedzieć się z wywiadu: pomagam.pl/blog/okresowa-rewolucja/

Zachęcamy do wsparcia wspaniałej akcji na rzecz uczennic i uczniów polskich szkół!

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/akcjamenstruacja

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

 

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w trudnych chwilach, realizację projektów społecznych i kulturalnych. Od grudnia 2021 roku przy portalu działa Fundacja Pomagam.pl.

Poprzedni

MAOAM osładza powrót do szkoły!

Następny

Czujesz Klimat? Rossmann z nowym ambasadorem - do inicjatywy dołączył Marcin Kydryński

Zobacz również to: