fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jesteś posiadaczką, posiadaczem kota? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się jakie rodzaje karmy można zakupić, jakie preparaty dla zdrowia wybrać oraz jak dbać o właściwą higienę kotów.

Jak karmi się koty?

Aby kot był zdrowy i w dobrej formie należy zadbać o jego prawidłowe żywienie. Najbardziej popularny podział to ten na karmę suchą oraz mokrą.

Kot powinien spożywać częste, ale małe posiłki. W trakcie dnia koty jedzą nawet kilkanaście razy. Porównuje się fakt, że koty zjadają tyle pokarmu, ile odpowiada liczbie kalorii z jednej myszy. Kot nie przejada się i je najczęściej instynktownie. Warto, aby miał on ciągły dostęp do suchej karmy, nawet kiedy opiekuna nie ma w domu, jak również na noc. Dodatkowo należy dodać do jadłospisu kota dwa małe, wilgotne posiłki podawane rano oraz wieczorem.

Karmienie kota jest zależne również od wieku kota oraz faktu czy jest po, czy przed kastracją lub sterylizacją.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.zoopers.pl/.

Preparaty dla zdrowia kotów

Należy nieustannie obserwować swojego pupila, czy nie dzieje się z nim coś niepokojącego. Może to być np. alergia pokarmowa, alergia skórna, choroby nerek, choroba serca, choroba układu moczowego, wątroby, ciąża i laktacja, kłopoty z trawieniem, obniżona odporność, obciążone stawy i ścięgna, wrażliwy układ pokarmowy, zaparcia, biegunka.

To tego sprawdzą się preparaty podzielone na kategorie tj.:

• Witaminy i suplementy
• Preparaty przeciwpchelne
• Preparaty przeciwkleszczowe
• Preparaty dermatologiczne
• Preparaty uspokajające
• Środki po zabiegach

Jak dbać o właściwą higienę kota?

Rytuały pielęgnacyjne warto przeprowadzać od najmłodszych lat kota.

Kiedy pielęgnuje się kota można w świetny sposób zbudować z nim relacje. Warto, aby od najmłodszych lat wypracowywać właściwe nawyki pielęgnacyjne tak, aby stały się jego pielęgnacyjnymi nawykami.

Wśród pielęgnacji kotów wyróżnia się zabawę szczotką. Na początku kot może czuć się zdenerwowany, ale warto pomóc mu się zrelaksować i dać mu chwilę na zabawę grzebieniem lub szczotką. Dzięki temu szybciej się do niej przyzwyczai.

Czesanie należy wykonywać bardzo delikatnie, zwłaszcza na brzuchu oraz w ciężko dostępnych miejscach, aby nie czuł dyskomfortu. Zanim dojdzie do użycia akcesoriów do pielęgnacji warto pogłaskać kota. Kolejno wyczesywać go od głowy do ogona i być delikatnym zwłaszcza wokół głowy. Należy sprawdzić stan sierści oraz skóry i poszukać oznak kocich pcheł lub innych pasożytów. Warto wyszczotkować porządnie sierść, tak aby pozbyć się martwych włosów.

Jak wy pielęgnujecie swojego kociego przyjaciela?

Poprzedni

Trauma i pamięć

Następny

Nauka zdalna wciąż trwa? Cztery rozwiązania, z których powinni skorzystać studenci

Zobacz również to: