fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Obraz pary młodej obsypywanej kolorowym konfetti, w czasie, gdy opuszczają kościół, od lat jest wpisany w przebieg ceremonii zaślubin. Nie można sobie wyobrazić szczęśliwej pary, która nie jest obsypywana deszczem kolorowego konfetti.

Tradycja rzucania konfetti ślubnego powstała w średniowieczu w północnych Włoszech, w Wielkiej Brytanii praktykuje się ją od czasów pogańskich. Przed papierowym konfetti rzucano w szczęśliwą parę kwiaty, płatki, ziarna lub ryż, by obdarzyć pomyślnością i płodnością. W 1875 r. wyprodukowano pierwsze papierowe konfetti na karnawał w Mediolanie. Przybrało formę małych papierowych krążków, podobnych do konfetti, jakich używamy dzisiaj jako konfetti na ślub. Nie trzeba było długo czekać na konfetti w Wielkiej Brytanii, gdzie po raz pierwszy użyto go na weselu w 1895 roku. W tym roku słowo to trafiło nawet do Oxford English Dictionary.

Kiedy rzucamy konfetti na parę młodą?

Tradycyjnie konfetti rzuca się tuż po tym, jak nowożeńcy powiedzą sakramentalne „tak”. Najczęściej obrzuca się nim parę na zewnątrz, gdy para opuszcza kościół lub salę ślubów. Szczegóły użycia konfetti najlepiej ustalić z gospodarzami obiektu po to, aby uniknąć nieporozumień. Konfetti doskonale prezentują się podczas plenerowej sesji fotograficznej na przykład w ogrodzie, na polu lub w parku. Możesz także poprosić swoich gości o rzucanie konfetti ślubnych na przykład po lub w czasie pierwszego tańca pary młodej.

Rodzaje konfetti ślubnego

Konfetti jest zaprojektowane tak, aby było lekkie, aby „trzepotało” podczas spadania. Konfetti na ślub papierowe to tradycyjny rodzaj konfetti. Jest ono wykonany z kolorowej bibuły i pocięty na kształty, takie jak serca, gwiazdki, kwadraty lub koła. Podobne do tradycyjnego, jest konfetti z papieru ryżowego, ale jest bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ rozpuszcza się w kontakcie z wodą. Wśród najbardziej efektownych konfetti możemy wyróżnić konfetti z brokatu, który wygląda przepięknie, ale niestety jest trudno go posprzątać. Niezwykle urocze i coraz bardziej popularne jest konfetti z płatków, takie jak konfetti z płatków róży, które jest wykonane z prawdziwych suszonych kwiatów. Jest to konfetti biodegradowalne i nadaje zdjęciom ślubnym wygląd vintage. Alternatywą są płatki wykonane z bibułki lub papieru.

Konfetti na stół weselny

Do ozdoby stroju weselnego można także użyć konfetti na ślub tradycyjnego papierowego brokatu lub płatków. Alternatywą jest użycie plastikowych, dekoracyjnych konfetti. Jeśli szukasz czegoś bardziej rustykalnego, konfetti może przybrać kształt małych drewnianych serduszek lub kryształków.

Poprzedni

Książka, która nie chciała być czytana

Następny

Dermokosmetyki, czyli kosmetyki do zadań specjalnych

Zobacz również to: