fbpx
sobota, 13 lipca 2024

Jakie książki warto przeczytać w 2023 roku?

Jakie książki warto przeczytać w 2024 roku?

Czytasz książki dla przyjemności, relaksu, rozwoju, czy po prostu z ciekawości? Niezależnie od tego, co cię motywuje do sięgania po literaturę, z pewnością znajdziesz coś dla siebie w naszym zestawieniu książek, które zainspirują, poruszą i rozbawią każdą kobietę.

jakie książki warto przeczytać wyspa kobiet

Jakie książki warto przeczytać? Oto nasze propozycje:

  1. Becoming. Moja historia” Michelle Obama. To autobiografia jednej z najbardziej wpływowych i charyzmatycznych kobiet naszych czasów, która opowiada o swojej drodze od skromnego pochodzenia w Chicago, przez studia na Harvardzie, pracę jako prawniczka i działaczka społeczna, aż po rolę Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych. To inspirująca i szczera opowieść o marzeniach, wyzwaniach, sukcesach i porażkach, o miłości, macierzyństwie, przyjaźni i sile kobiet.
  2. “Małe kobietki” Louisa May Alcott. To ponadczasowa klasyka literatury, która opowiada o losach czterech sióstr March: Meg, Jo, Beth i Amy, które dorastają w Ameryce podczas wojny secesyjnej. To wzruszająca i zabawna opowieść o rodzinie, przygodzie, dojrzewaniu, miłości, ambicji i marzeniach, która pokazuje, że każda kobieta ma w sobie siłę, by spełniać swoje cele i być szczęśliwą.
  3. “Kobieta w oknie” A.J. Finn. To bestsellerowy thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Główna bohaterka, Anna Fox, to kobieta cierpiąca na agorafobię, która nie wychodzi z domu i spędza czas na oglądaniu starych filmów i podglądaniu sąsiadów. Pewnego dnia, przez okno, jest świadkiem brutalnego morderstwa w domu naprzeciwko. Jednak nikt jej nie wierzy, a policja nie znajduje żadnych dowodów. Anna musi więc sama odkryć prawdę, zanim będzie za późno.
  4. “Eleanor Oliphant jest całkiem w porządku” Gail Honeyman. To poruszająca i zabawna powieść o samotności, przyjaźni i nadziei. Eleanor Oliphant to kobieta, która żyje według sztywnego schematu, unika ludzi i emocji, i nie ma nikogo, z kim mogłaby się porozumieć. Jednak pewnego dnia, jej życie zmienia się, gdy poznaje Raya, niezgrabnego informatyka z jej pracy, i Sammy’ego, starszego pana, któremu udziela pierwszej pomocy. To początek niezwykłej przygody, która pokaże Eleanor, że nigdy nie jest za późno, by się zmienić i być szczęśliwym.
  5. “Dziewczyny z Szanghaju” Lisa See. To fascynująca i wzruszająca saga rodzinna, która przenosi czytelnika do Chin i Ameryki lat 30. i 40. XX wieku. To historia dwóch sióstr, May i Pearl, które są zmuszone do opuszczenia swojego luksusowego życia w Szanghaju i wyjazdu do San Francisco, gdzie mają poślubić dwóch braci, których nigdy nie widziały. To opowieść o sile kobiecej więzi, o walce o przetrwanie, o szoku kulturowym, o miłości i nienawiści, o lojalności i zdradzie.
  6. Balwierz” Katarzyna Bonda. To najnowsza powieść kryminalna jednej z najpopularniejszych polskich autorek tego gatunku. Tym razem, główna bohaterka, profilerka Sasza Załuska, musi zmierzyć się z tajemniczym zabójcą, który pozostawia na miejscach zbrodni dziwne symbole. To wciągająca i mroczna opowieść o zbrodni, wierze i przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.
  7. Idealna para” Marcel Moss. To kolejny thriller psychologiczny od autora bestsellerowej “Zabawy w chowanego”. Główni bohaterowie, Karolina i Michał, są małżeństwem, które wydaje się żyć w idealnej harmonii. Jednak pewnego dnia, Karolina znika bez śladu, a Michał staje się głównym podejrzanym. Czy to możliwe, że ukochany mąż skrywał przed nią mroczne sekrety? Czy Karolina była naprawdę tą, za którą się podawała? To zaskakująca i pełna zwrotów akcji powieść, która nie pozwoli Ci się oderwać.
  8. “Panna z bajki” Katarzyna Michalak. To ciepła i wzruszająca powieść obyczajowa, która opowiada o losach trzech kobiet, które połączyła pasja do książek. Zofia, Agata i Magda są zupełnie różne, ale mają wspólny cel: otworzyć księgarnię w małym miasteczku. W trakcie realizacji swojego marzenia, będą musiały zmierzyć się z wieloma problemami, ale też odkryją prawdziwą przyjaźń, miłość i szczęście.
  9. “Zazdrość” Jo Nesbo. To najnowsza część serii o detektywie Harrym Hole, jednym z najbardziej znanych bohaterów literatury kryminalnej. Tym razem, Harry musi rozwikłać zagadkę serii morderstw, które wydają się być dziełem jego dawnego wroga, Sveina Finne. Czy to możliwe, że seryjny morderca znowu zaczął zabijać? Czy Harry będzie w stanie go powstrzymać, zanim będzie za późno? To trzymająca w napięciu i pełna niespodzianek powieść, która zachwyci fanów skandynawskiego kryminału.
  10. Pozwól odejść” Kristin Hannah. To poruszająca i emocjonalna powieść o rodzinie, miłości i przebaczeniu. Główna bohaterka, Tully Hart, to sławna dziennikarka telewizyjna, która ma wszystko, o czym marzyła. Jednak pewnego dnia, jej życie legnie w gruzach, gdy ulegnie poważnemu wypadkowi. W szpitalu, jedynym jej oparciem będzie jej córka, Marah, z którą nie utrzymywała kontaktu od lat. Czy to szansa na pogodzenie się i naprawienie błędów przeszłości? Czy Tully i Marah będą w stanie odzyskać zaufanie i bliskość? To wzruszająca i inspirująca opowieść, która pokaże, że nigdy nie jest za późno, by naprawić relacje z najbliższymi.

jakie książki warto przeczytać wyspa kobiet

Poprzedni

Masturbatory nie tylko dla kobiet: jak wybrać idealny model dla mężczyzny?

Następny

Atlas Śródziemia

Zobacz również to: