fbpx
poniedziałek, 11 grudnia 2023

Jak rozciągnąć buty? Czasami szkoda się rozstawać z ulubionymi butami lub trampkami, ale zaczynają się one kurczyć. Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci rozciągnąć buty z tkaniny, skóry lub ceraty w domu.

Jak rozciągnąć buty?

Przedstawione w tym artykule sposoby pomogą zwiększyć wygodę butów i rozciągnąć je, jeśli są tylko trochę mniejsze niż Twój rozmiar. Pamiętaj, że dodanie do nich centymetra lub dwóch jest nierealistyczne.

Noś je wieczorem!

Badania wykazują, że ponad 30% osób nosi buty, które są zbyt wąskie dla ich stóp. Jeśli buty są trochę niewygodne, spróbuj chodzić w nich po domu. Czasami kilka takich wieczorów, przed snem, może zmiękczyć buty lub trampki do tego stopnia, że się rozciągną.

Zanim wypróbujesz tę metodę, daj odpocząć swoim stopom, zwłaszcza jeśli na dworze jest gorąco lub dużo chodziłeś danego dnia. W ten sposób zmniejszysz opuchliznę.

Grube skarpety i suszarka do włosów

Jeśli pierwsza metoda się nie sprawdzi, ta doda trochę więcej długości i pomoże dopasować buty do rozmiaru.
Załóż parę grubych skarpet i zapnij wygodnie buty. Teraz spróbuj przykładać suszarkę do trudno dostępnych miejsc przez 20-30 sekund.

Używaj tylko średniego ciepła i poruszaj suszarką, aby nie przesuszyć i nie spalić skóry lub ceraty.
Zaleca się, aby po zastosowaniu tej metody nałożyć na buty odżywkę do skóry lub środek nawilżający.

Torba na zakupy na zamek błyskawiczny

Jak rozciągnąć buty? Kup torbę na zakupy! Ta metoda najlepiej sprawdza się w przypadku butów tekstylnych.

Wypełnij worek z zamkiem błyskawicznym do połowy wodą. Umieść częściowo wypełniony worek wewnątrz buta. Staraj się umieszczać je w pobliżu wąskich gardeł, np. w obszarze palców butów. Teraz włóż buty i worek na noc do zamrażarki.

Woda zamieni się w lód i rozszerzy się, dając możliwość rozciągnięcia butów.

Lifehack z obranym ziemniakiem

Obierz ziemniaka i uformuj z niego palce buta (z przodu buta). Wytrzyj ziemniaka do sucha papierowym ręcznikiem i włóż go na noc do buta. Ta metoda pomoże zmiękczyć buty i nieco je rozciągnąć.

Regulowane wkładki do butów

W przeszłości podkładki do rozciągania obuwia były używane tylko w specjalistycznych warsztatach. Obecnie są one dostępne do użytku domowego, a ponadto istnieją wersje przeznaczone do obuwia damskiego i męskiego. Można znaleźć wersje z drewna cedrowego lub innego oraz ze stali nierdzewnej.

Mogą one pomóc w zwiększeniu długości i szerokości butów. Specjalnie zaprojektowane korki na duży palec u nogi mogą również wpływać na problematyczne obszary w okolicy palców. Co 8-12 godzin należy obracać pokrętło regulacyjne buta, rozciągając go aż do uzyskania pożądanej długości i szerokości.

Metoda ta może być łączona z natryskiem do rozciągania obuwia i płynami. Najlepsze są skórzane buty i trenerzy.

jak rozciągnąć buty wyspa kobiet

Płyny i spraye do rozciągania obuwia

Jak rozciągnąć buty łatwo i szybko? Dostępne są różne płyny i spraye do rozciągania skóry, tkanin, a nawet winylu. Spryskaj nimi trudno dostępne miejsca, a następnie przejdź się w butach.

Ocet i papier

Ta metoda jest odpowiednia dla butów ze sztucznej skóry. Nie zalecamy wypróbowania go na prawdziwej skórze.

Weź 3-5% ocet i wlej go do miski z wodą. Roztwór powinien być kwaśny. Namocz w roztworze papierowe chusteczki higieniczne i zroluj je w kulki.

Wypełnij buty tak ciasno, jak to tylko możliwe, mokrymi kulkami. Należy to zrobić w taki sposób, aby w środku nie pozostały żadne szczeliny.

Poprzedni

Trend lata 2022 „Clean girl”- naturalnie piękna

Następny

Sandra Kubicka w letniej kampanii marki renee CIAO SANDRA! Beztroski klimat wakacji odnajdziesz na renee.pl

Zobacz również to: