fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Zadbana podłoga jest wizytówką każdego domu. Bez znaczenia jest to czy posiadasz panele drewniane czy laminowane – zawsze powinny być czyste i lśniące. Tylko jak pielęgnować podłogi, by przez lata prezentowały się znakomicie…? Skorzystaj z naszych patentów!

Delikatne mycie

Pierwszym krokiem pielęgnacji jest oczywiście precyzyjne mycie. Pozwoli ono nie tylko oczyścić podłogę ze wszelkich zanieczyszczeń, ale również przygotuje ją na przyjęcie preparatów pielęgnacyjnych. Niestety jednak wiele rodzajów paneli nie lubi kontaktu z wodą. Nadmierne moczenie i niedokładne ich osuszanie potrafi wyrządzić prawdziwie spustoszenie na delikatnej, drewnianej powierzchni – a to może doprowadzić do konieczności wymiany parkietu. Uniknąć tego możemy stosując odpowiednio przystosowany do rodzaju podłogi sprzęt – powinien on jedynie delikatnie zwilżać czyszczoną powierzchnię, a nie „moczyć” ją. Najlepiej jeśli wybierzesz mop specjalnie dedykowany do surowca z którego wykonana jest Twoja podłoga np. do drewna czy winylu.

A co jeśli w naszym domu mamy kilka rodzajów podłóg? Czy wtedy należy zaopatrzyć się w kilka różnych mopów? Niekoniecznie! Wystarczy Ci jeden porządny sprzęt i kilka wariantów nakładek, które możesz dowolnie wymieniać w zależności od Twoim potrzeb. Taką możliwość daje np. zestaw Profi marki Leifheit.

W skład zestawu Profi wchodzi wiadro z nakładanym wyciskaczem oraz mop z uniwersalną nakładką micro duo. Ten wygodny zestaw zapewni Ci 100 % komfortu podczas sprzątania – bez schylania się i moczenia rąk w brudnej wodzie. To takie proste: zdejmij nakładkę z uchwytu za pomocą stopy i włóż do wyciskacza, a następnie wyciśnij za pomocą stopy, bez użycia siły – i gotowe. Nakładka jest tak sucha, jak po ręcznym wykręceniu, a podłoga schnie w mgnieniu oka!

Potrzebujesz nakładki do zadań specjalnych? Do wyboru masz kilka wariantów:
Profi cotton plus – do podłogi z kamienia i z płytek,
Profi Outdoor – do prac na dworze,
Profi extra soft – do mycia bardzo delikatnych podłóg takich jak parkiet, panele podłogowe i podłogi z korka,
Profi static – do higienicznego wycierania na sucho.

Z takim wyborem na pewno dobierzesz nakładkę do swojej podłogi! Kilik, zmieniasz nakładkę i gotowe – możesz sprzątać dalej! Po myciu powierzchni nie zapomnij wyprać nakładki – te marki Leifheit odświeżysz w 60 stopniach Celsjusza w pralce. Higieniczna czystość i oszczędność pieniędzy!

Skuteczna ochrona

Aby nasza podłoga zawsze prezentowała się doskonale nie wystarczy jednak tylko mycie. Niezbędna jest także pieczołowita pielęgnacja. Co daje odpowiednio dobrany detergent? Przede wszystkim zapewnia niesamowity połysk i przywraca utraconą świeżość, nawet bardzo zaniedbanym panelom. Dodatkowo zabezpiecza on podłogę przed wodą i brudem, dzięki czemu porządków nie trzeba codziennie powtarzać. Dobry preparat pielęgnacyjny to zatem nie tylko kwestia estetyki, ale wręcz konieczność!

Piękno swoich podłóg wydobędziesz, stosując płyn do czyszczenia i płyn do pielęgnacji podłóg marki Leifheit. Skoncentrowany płyn czyszczący do parkietów i paneli podłogowych czyści skutecznie, a przy tym jest łagodny dla wrażliwych powierzchni. Co więcej, podczas mycia nie pozostawia nieładnych smug, dzięki czemu nie musisz się już nimi więcej zamartwiać. Kolejny krok to płyn do pielęgnacji parkietów. Zabezpiecza on podłogi przed wodą i brudem, a także przywraca panelom naturalną świeżość. Zestaw idealny!

Kompleksowa pielęgnacja

Faktem jest, że kto właściwie pielęgnuje swój parkiet, nie tylko poprawia wygląd podłogi, ale również pomaga utrzymać jej jakość. Jeśli cenisz sobie kompleksową pielęgnację wypróbuj zestaw pielęgnacyjny CARE & PROTECT marki Leifheit. Do wyboru masz dwa warianty: do parkietów olejowanych i woskowanych lub do parkietów lakierowanych i laminatów.

5-częściowy zestaw pielęgnacyjny CARE & PROTECT zawiera wszystko, co niezbędne, aby Twoja podłoga zachowała swój urok na długie lata: wygodny spryskiwacz, dwa gotowe do zastosowania pojemniki ze środkiem do podłóg i odpowiednią nakładkę pielęgnacyjną. Zastosowanie jest bardzo proste: wystarczy nałożyć odpowiednie pojemniki CARE do comiesięcznej pielęgnacji lub Protect do odnowienia warstwy ochronnej (co pół roku), nacisnąć dźwignię do spryskiwania, rozprowadzić i gotowe. Bez żadnego wysiłku i bez schylania się, bez zabrudzonych rąk. Efekt wow! gwarantowany.

Podłoga, tak samo jak skóra potrzebuje regularnego mycia i troskliwej pielęgnacji. Nie warto na niej oszczędzać, gdyż jest wizytówką naszego domu. Wystarczy jeśli poświęcisz jej kilka minut w ciągu tygodnia, aby cieszyć się jej pięknem przez długie lata. Zaopatrz się w odpowiedni sprzęt i do dzieła!

 

Poprzedni

Zabawki dla dzieci na 1 rok i 2 latka

Następny

Genova od Gala Collezione – w hołdzie dla włoskiego Dolce Vita!

Zobacz również to: