fbpx
sobota, 20 lipca 2024

Nowoczesna kuchnia to marzenie niejednej pani lub pana domu. Szeroka oferta sklepów pozwala na zaaranżowanie tego pomieszczenia zgodnie z najnowszymi trendami. Dowiedz się, jak urządzić kuchnię w nowoczesnym stylu.

Pięknie zaprojektowana kuchnia to serce domu, w którym chętnie przebywają zarówno domownicy, jak i goście. Warto postarać się, żeby jak najlepiej zaaranżować wolną przestrzeń, dzięki czemu spędzany w niej czas będzie korzystnie wpływał na Twoje samopoczucie.

Meble kuchenne

Meble kuchenne to największa inwestycja, która jednocześnie najbardziej odpowiada za charakter wnętrza. Przy ich wyborze warto kierować się tym, żeby były zarówno praktyczne, jak i wpisywały się w ogólny styl mieszkania. Dotyczy to zwłaszcza domów, w których kuchnia jest połączona z salonem. Czym charakteryzują się nowoczesne fronty? Jeżeli chodzi o kolorystykę, najczęściej są one białe, szare lub czarne. Bardzo modne są wykończenia lakierowane na wysoki połysk. Ten styl jednak tylu zwolenników, ilu przeciwników. Fronty połyskujące, choć bardzo efektowne, są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Na takiej powierzchni widać dosłownie każdy odcisk palca. Z drugiej jednak strony, lakier nadaje meblom niepowtarzalnego, eleganckiego charakteru i głębi. Pięknie odbija światło dzienne i sztuczne.

Wykończenie

Fronty to nie wszystko. Ogromną rolę pełni bowiem wykończenie. Dobieraj poszczególne elementy tak, aby styl całości był spójny. Bardzo efektownie prezentują się matowe baterie kuchenne, które możesz dostać na przykład tutaj: https://www.euro.com.pl/baterie-kuchenne.bhtml. W połączeniu z lakierowanymi meblami tworzą ciekawy kontrast. Warto zadbać także o zwracające uwagę uchwyty, ponieważ jest to element wystroju, który wysuwa się na pierwszy plan.

Sprzęt AGD

Ceny sprzętu AGD potrafią się radykalnie różnić w zależności od producenta. Za designerskie przedmioty trzeba jednak zapłacić odpowiednią cenę. Te wydatki możesz rozłożyć w czasie, ponieważ w trakcie remontu priorytetem są oczywiście meble oraz sprawy wykończeniowe. Jeżeli lubisz otaczać się estetycznymi przedmiotami, przemyśl zakup pięknego sprzętu AGD. Efektowny czajnik, toster czy lodówka mogą stać się elementami wystroju wnętrza. Są to przedmioty codziennego użytku, z których będziesz regularnie korzystać. Warto więc, żeby odpowiadały zarówno Twoim potrzebom funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Kropka nad i

Aranżując wnętrze, warto pomyśleć na końcu o kilku dodatkach, które podkreślą charakter pomieszczenia i nadadzą całości domowego charakteru. Ciekawym pomysłem na dekoracje są półki, na których można w efektowny sposób wyeksponować piękne szkło lub inne elementy zastawy. Bardzo modne są też ściany pomalowane tablicą kredową. W ten sposób rodzina może zostawiać sobie krótkie wiadomości lub wspólnie rysować. Nic jednak nie daje wnętrzu takiego uroku, jak kwiaty. Koniecznie postaw na wazon ze świeżymi kwiatami oraz kilka doniczek ze świeżymy ziołami. Dzięki takiej dekoracji Twoja kuchnia będzie nie tylko pięknie wyglądała, ale także pachniała.

Poprzedni

Nie jestem potworem

Następny

GOLDENBOX No. 8 - takiego boxa jeszcze nie było!

Zobacz również to: