fbpx
czwartek, 13 czerwca 2024

Salon to wyjątkowe miejsce, w którym spędzamy wolny czas, relaksujemy się, a także dość często przyjmujemy gości. Urządzając go, warto więc pamiętać, że powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także reprezentacyjny, w czego osiągnięciu pomocne są rozmaite dostępne na rynku dekoracje. Zobacz, które z nich wybrać, aby pokój dzienny stał się prawdziwą wizytówką Twojego domu.

Jak dobierać dodatki do wnętrza?

Dobór dodatków powinien być oparty przede wszystkim na stylu, w jakim chcemy się urządzić. Inne przedmioty sprawdzą się bowiem w aranżacjach klasycznych, a całkiem inne znajdą zastosowanie w nurtach nowoczesnych. Do przestrzeni minimalistycznych, warto wybierać stonowane odcienie i gładkie, pozbawione ornamentów produkty. Sprawdzą się tu elementy lakierowane, jednolite i wykonane na połysk, gdyż cechy te kojarzą się z nowatorskimi rozwiązaniami i nowoczesnymi technologiami. Zamiast bogato zdobionych ram należy raczej zainteresować się prostymi, a przy tym efektownymi akcesoriami, takimi jak ramki na zdjęcia, które po wypełnieniu oryginalnymi grafikami lub osobistymi fotografiami wspaniale ozdobią każdą ścianę. Można sięgnąć po te wielkoformatowe lub też zestawić ze sobą kilka mniejszych, które finalnie stworzą jednolity obraz.

Sprawa wygląda inaczej, jeśli planujemy realizację projektu glamour. Tu ramki do zdjęć mogą zostać zastosowane wtedy, gdy pojawią się w nich nawiązujące do klimatu ilustracje, jednak z powodzeniem można postawić w tym przypadku na strojne obrazy oprawione w bogato zdobione ramy, błyszczące lustra, żyrandole, czy brokatowe dodatki. To, jakie akcesoria będą pasować, zależy przede wszystkim od stylu i klimatu, jaki chcemy osiągnąć w danej aranżacji.

Sprawdzone dekoracje, o których warto pamiętać urządzając salon

Niektóre dodatki oprócz swoich walorów estetycznych mogą również spełniać inne, nie mniej ważne zadania. O ile ramki na zdjęcia i obrazy umożliwiają ożywienie przestrzeni, to na ścianach mogą się znaleźć także lustra, które nie tylko uatrakcyjnią, ale przy okazji powiększą całe pomieszczenie.

Wśród naprawdę funkcjonalnych dodatków, które dobrze jest mieć w swoim salonie, warto wyróżnić także kinkiety ścienne. Oprócz tego, że są bowiem dekoracją, to przy okazji jako dodatkowe źródło oświetlenia, mogą okazać się przydatne po zmroku, gdy centralne źródło światło nie będzie wystarczające. Dzięki nim można także stworzyć w salonie romantyczny klimat, a nawet uprzyjemnić sobie seanse filmowe, co jest ogromnie wygodne, gdyż we własnym domu poczujemy się niczym w kinie.

Poprzedni

Jak powinno wyglądać zdrowe odchudzanie?

Następny

Podwiązki na studniówkę - nieodłączny dodatek balu maturalnego

Zobacz również to: