Wózki dziecięce – bezpieczeństwo i estetyka


wózki dziecięce wyspa kobiet

Wraz z powitaniem na świecie dziecka, a nawet jeszcze w kresie ciąży, rodzice starają się zgromadzić potrzebną dla upragnionego potomka wyprawkę. Wśród rzeczy, bez których trudno się obejść, są wózki. Dziś zachwycają one nie tylko swoją funkcjonalnością, ale także wykonaniem gwarantującym najwyższe bezpieczeństwo oraz dopracowanym designem. To także bardzo szeroka oferta, dlatego jest w czym wybierać.

Najlepsze wózki dziecięce to takie, które są ściśle dostosowane do potrzeb rodziców, no i oczywiście dziecka. Muszą zapewnić maluszkowi pełne bezpieczeństwo i być wykonane z materiałów – zarówno tkaniny, jak i tych, które stanowią konstrukcję – zapewniających bezpieczeństwo. Dobrze też, gdy wózek mimo solidności nie waży za dużo, łatwo go transportować i utrzymać w czystości. Przy zakupie warto zwrócić także uwagę na koła. Najlepiej gdy są grubsze, gumowe i pompowane – wtedy zapewnią naszemu dziecku odpowiednią amortyzację. Wózek powinien też mieć hamulce i pasy bezpieczeństwa dla dziecka. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę na fakt, czy wózek ma odpowiednie atesty. Wózki głębokie, tak zwane gondole, to wózki dla tych najmniejszych maluszków, zaś wózek spacerowy jest przeznaczony dla starszych dzieci. Takie było rozróżnienie wózków przez długi czas. Jednak od ładnych paru lat na rynku króluje wózek wielofunkcyjny łączący w sobie te dwa typy wózków. To garść ogólnych informacji dotyczących wózków dziecięcych, teraz czas na bardziej szczegółowy przegląd oferty rynkowej.

Wózek dziecięcy – rodzaje

Jak już wcześniej wspomniano, wózki dzielimy na: gondole, wózki, które mają siedzisko spacerowe oraz wózki wielofunkcyjne. Przyjrzyjmy się więc im z bliska. Wózki dla dzieci typu gondola to wózki głębokie, i to w nich odbywają się pierwsze spacery. Wózek głęboki powinien być wygodny, gdyż dziecko przebywa w nim pozycji leżącej. Dlatego też mają one przeważnie grube koła, które amortyzują wszelkie nierówności. Współczesne wózki renomowanych producentów i także tych mniej znanych umożliwiają zdjęcie z wózka gondoli. Możemy wtedy wykorzystać tę część wózka do noszenia swojej pociechy. Drugim popularnym wózkiem jest spacerówka przeznaczona dla dzieci, które potrafią siedzieć. Przejażdżka takim wózkiem to dla maluchów prawdziwa frajda – w końcu widzą otaczający je świat, a nie tylko niebo (jak w wózku typu gondola). Taki wózek łatwo się składa i można bez trudu przewieźć go w bagażniku auta. Specjalnym typem wózków spacerowych jest tak zwana parasolka, czyli bardzo lekki wózek spacerowy o prostej konstrukcji, który szybko można złożyć jedną ręką. W wózkach spacerowych przeważnie są koła piankowe, które także dobrze amortyzują. Bardzo popularną kategorią są wózki wielofunkcyjne. O nich w dalszej części tekstu.

Wózki wielofunkcyjne – 3 w 1

Takie wózki załatwiają problem z wymianą wózka z gondoli na spacerowy. Występują one w dwóch opcjach: 2 w 1 i 3 w 1. Pierwszy wariant to połączenie gondoli i wózka spacerowego. Zaś drugi to dodatkowo fotelik samochodowy dla najmniejszych, który jest także wygodnym nosidełkiem. Fotelik oczywiście spełnia wszystkie wymogi dotyczące przewozu dziecka samochodem. Wybierając wózki wielofunkcyjne, oszczędzamy pieniądze, a także czas – trzy zakupy mamy za jednym podejściem z głowy

Nowoczesne wózki dziecięce – także do zadań specjalnych

Wózki bliźniacze i baby jogger to wózki do zadań specjalnych. Te pierwsze – jak sama nazwa wskazuje – służą do tego, by jednocześnie mogła nimi podróżować dwójka dzieci. Wśród takich wózków są zarówno spacerówki, jak i gondole. Wózki typu jogger to rozwiązanie dla aktywnych rodziców, którzy spacer z potomkiem chcą wykorzystać do zrobienia biegowego treningu. Specjalna konstrukcja między innymi przedniego koła sprawia, że jest to rozwiązanie bardzo bezpieczne i wygodne.

Wózki dla dzieci to bardzo szeroka oferta https://www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/z-fotelikiem-besafe/p/2_184_1152. Przy wyborze tego wymarzonego zwróć uwagę przede wszystkim na wygodę i bezpieczeństwo pociechy oraz swój komfort.

[metaslider id="18671"]
Poprzedni Zielona herbata w służbie naszego zdrowia i urody
Następny Straaasznie dobra mieszanka MixIt!