fbpx
piątek, 23 lutego 2024

Podobno ludzie Wschodu, zwłaszcza z rejonów, gdzie jada się pikantnie, rzadziej cierpią na dolegliwości trawienne. Lekarze twierdzą, że to z powodu przypraw, które w diecie mieszkańców tej części świata występują od wieków. Na przykład kurkuma, która zdaniem dietetyków dobrze wpływa na trawienie i wzmacnia najważniejsze organy tworzące nasz układ pokarmowy. Ma intensywny, podobny do imbiru zapach oraz silny, korzenny gorzkawy smak. W suplemencie diety Kurkuma Piperyna firmy Alter Medica towarzyszy jej pieprz. Razem dbają o to, żeby usprawnić nasz metabolizm.

Suplement diety Kurkuma Piperyna

Korzystnie wpływa na procesy trawienne dzięki swoim roślinnym składnikom, które wspomagają metabolizm, wzmacniają wątrobę i pęcherzyk żółciowy. Łagodzą też niestrawność, zaparcia, biegunki i wzdęcia.

Składniki aktywne preparatu to: ekstrakt z kłącza kurkumy (Curcuma longa) i ekstrakt z owoców czarnego pieprzu (Piper nigrum).

Kurkuma (znana również jako ostryż długi) to przyprawa kuchni indyjskiej z rodziny imbirowatych – nadaje potrawom charakterystyczny, złocisty kolor i specyficzny smak. Odpowiada za to jej główny składnik, czyli kurkumina, która wspomaga trawienie, ma intensywny, podobny do imbiru zapach oraz silny, korzenny smak.

Tradycyjnie zalecano ją przede wszystkim tym, którzy chcieli odbudować florę bakteryjną jelit i złagodzić wzdęcia. Kurkuma ma właściwości wspomagające wydzielanie soków żołądkowych i żółci – utrzymuje w dobrej formie wątrobę i woreczek żółciowy, a nawet chroni je przed uszkodzeniami. Wspiera też naturalne procesy odtruwania tych organów.

Zawarta w ekstrakcie z owoców czarnego pieprzu piperyna poprawia przyswajanie kurkumy, wspomaga regulowanie pracy przewodu pokarmowego. Stymuluje wydzielanie soków trawiennych. Poprawia wchłanianie składników odżywczych, bo zwiększa ukrwienie układu pokarmowego, dzięki czemu przenikają one łatwiej z jelita do krwi. Ekstraktowi z czarnego pieprzu przypisuje się też właściwości odchudzające. Stymuluje intensywniejsze spalanie tłuszczu przez organizm i zużywanie istniejących zapasów tkanki tłuszczowej.

Wiadomo, że również w roli przyprawy kurkuma zwykle występuje wraz z pieprzem, bo zdaniem kucharzy świetnie się wzajemnie uzupełniają. Warto dodawać je do ciężkostrawnych potraw.

Jak stosować suplement diety Kurkuma Piperyna? Zażywamy 2 kapsułki dziennie, popijamy je dużą ilością wody.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety! Kobiety w ciąży oraz podczas laktacji powinny skonsultować się z lekarzem przed spożyciem soku. Suplementy diety należy przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Pamiętaj, że zdrowy tryb życia i zrównoważony sposób odżywiania zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i zachowanie dobrej kondycji.

 

Cena – ok. 32 zł (opakowanie 60 kapsułek).

Poprzedni

Jak zaprosić na randkę nieznajomą?

Następny

Klienci Rossmanna sami zdecydują komu pomogą

Zobacz również to: