fbpx
poniedziałek, 22 kwietnia 2024

Z rozrzewnieniem wspominamy czasy, kiedy wyprawa do lasu albo do parku oznaczała zdrowy i bezpieczny wypoczynek. I jedynym zagrożeniem, którego mogliśmy się spodziewać po takiej wyprawie, mógł być (zabójczy dla mieszczuchów) nadmiar świeżego powietrza i pokąsanie przez komary. Dzisiaj niepodzielnymi władcami terenów zielonych są… kleszcze.

Już w marcu słyszymy złowróżbne wieści, że się pojawiły i że jest ich wyjątkowo dużo. Pozostaje nam tylko zaopatrzyć się w bezpieczny repelent do ich odstraszania i łatwy do zastosowania w domu zestaw do usuwania, gdyby jednak trafił się nam wyjątkowo żywotny osobnik. Pamiętać też musimy o zwierzętach, które same się nie ochronią, a są dla kleszczy wyjątkowo łatwą zdobyczą. Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest Kick the Tick®, ekspert do bezpiecznego usuwania kleszczy. W serii jest również skuteczny repelent o tej nazwie.

Kick the Tick® to zestaw pierwszej pomocy do usuwania kleszczy u ludzi i zwierząt. Ten dostępny w aptece wyrób medyczny ułatwia samodzielne i bezpieczne usunięcie niechcianego intruza. Zasada jego działania jest bardzo prosta – na początku zamrażamy kleszcza, potem usuwamy go tak, żeby nie zdążył nam zaszkodzić. Zamrażanie jest błyskawiczne i powoduje zatrzymanie funkcji metabolicznych kleszcza. To ważne, bo ogranicza możliwość transmisji czynników zakaźnych podczas wykonywania zabiegu. Pasożyt po zamrożeniu nie wydziela toksycznej śliny, która może powodować zakażenie chorobami odkleszczowymi (borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu, babeszjoza, anaplazmoza).

Nasze sumienie też pozostaje czyste, bo preparat zamrażający nie zawiera środków owadobójczych – jest więc bezpieczny również dla nas. Zastosowano w nim zaś technologię APRF™ (Anti-Parsite Removal Film). Dzięki niej preparat pokrywa kleszcza powłoką chroniącą jego ciało przed rozerwaniem w trakcie zabiegu. Minimalizuje to ryzyko kontaktu z zakażonymi płynami ustrojowymi.
Zestaw zawiera około 60 dawek, co pozwala na bezpieczne usunięcie około 40 kleszczy.

Zestaw Kick the Tick® składa się z:

• wygodnego w użyciu, działającego pod każdym kątem aplikatora z pojemnikiem aerozolowym do zamrażania,
• przyrządu do usuwania kleszcza – zaprojektowano go z myślą o różnych rozmiarach kleszczy, bo ma dwie, różniące się wielkością końcówki – jedna służy do usuwania larw/nimf, druga – osobników dorosłych,
• zamykanej probówki.

Zalety zestawu Kick the Tick®:

• umożliwia samodzielne, szybkie i bezpieczne usunięcie kleszcza – a czas odgrywa istotną rolę,
• ogranicza ryzyko zakażenia chorobami odkleszczowymi,
• zamraża kleszcza i zatrzymuje wydzielanie przez niego zakażonej śliny,
• chroni ciało kleszcza przed rozerwaniem w trakcie zabiegu,
• bezpieczny – nie zawiera środków owadobójczych,
• wydajny – pozwala na usunięcie 40 kleszczy,
• wygodny – aplikator działa pod każdym kątem,
• może być stosowany zarówno u ludzi, jak i u zwierząt,
• zawiera komplet akcesoriów potrzebnych do usunięcia kleszcza.

Cena – ok. 35 zł

Producent: ICB Pharma

www.kickthetick.pl

Poprzedni

Koloryzacja w zgodzie z naturą

Następny

TIE DYE OD PARFOIS

Zobacz również to: