fbpx
środa, 22 maja 2024

Spotkania towarzyskie czy służbowe bywają czasem stresujące. Staramy się wyglądać nienagannie, jednak czasem efekt misternych przygotowań może zaburzyć przypadłość, z którą nie potrafimy sobie poradzić, a mianowicie nieprzyjemny zapach z ust. Taka dolegliwość jest nie tylko niezbyt komfortowa dla nas samych czy naszych rozmówców. Wpływa na pewność siebie i powoduje, że gorzej koncentrujemy się na rozmowie z innymi. Jak sobie z nią radzić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym tekście.

Problem brzydkiego zapachu z ust to przypadłość, która dotyka wiele osób. Utrudnia funkcjonowanie w życiu codziennym i wpływa na kontakty międzyludzkie. Przyczyn nieświeżego oddechu może być wiele i czasami są one związane z pewnymi wadami w obrębie jamy ustnej. Spory udział w tej przypadłości ma osad gromadzony na języku. Tworzy się on w efekcie złuszczania się komórek nabłonka oraz osadzania się pozostałości jedzenia. To właśnie one stanowią podłoże do rozpoczęcia procesów gnilnych, a w konsekwencji prowadzą do nieprzyjemnego zapachu.

Oprócz tego powodami nieświeżego oddechu mogą być także próchnica, choroby dziąseł czy kamień i osad nazębny. Dlatego w sytuacji kiedy dotyka nas ten problem, warto udać się na konsultacje stomatologiczną, podczas której lekarz dokona analizy i zaleci odpowiednie leczenie. Warto również zapytać lekarza dentystę o prawidłową technikę szczotkowania zębów, gdyż zdarza się, że nawet dorośli pacjenci, którzy myją zęby przynajmniej dwa razy dziennie, wykonują tę czynność nieprawidłowo. W efekcie cała rutyna prowadzona jest w nieodpowiedni sposób, co może przyczynić się do powstawania nieświeżego oddechu.

Pomocne w zwalczaniu nieświeżego oddechu są także płyny do płukania ust. Przykładem takiego preparatu jest EludrilCARE, który wykazuje wysoką skuteczność w redukcji płytki nazębnej, co pomaga w walce z nieświeżym oddechem. Aby walka z nieświeżym oddechem przyniosła upragniony skutek, należy przepłukiwać nim usta dwa razy dziennie przez ok. 30 sekund.

Za nieświeży oddech może odpowiadać również nieodpowiednia dieta. Produkty, takie jak alkohol, kawa oraz artykuły zawierające duże ilości cukru, to elementy, które w przypadku wystąpienia przypadłości należy ograniczyć w codziennym menu lub całkowicie wyeliminować.

Jak widać, jest sporo czynników, które wpływają na powstanie nieświeżego oddechu. Dlatego właśnie warto takie przypadłości konsultować z lekarzem dentystą , który zarekomenduje odpowiednie preparaty lub zaleci leczenie. A w przypadku stwierdzenia, że nieświeży oddech jest objawem choroby układowej – odeśle do lekarza specjalisty.

Pierre Fabre Oral Care
Firma powstała w 1960 r., jest jednym z czołowych przedsiębiorstw na rynku produktów do pielęgnacji jamy ustnej. Pierre Fabre Oral Care zawiera portfolio znanych marek, takich jak ELUDRIL, ELGYDIUM CLINIC i ELGYDIUM, ELUGEL, PANSORAL.
Poprzedni

Podaruj bliskim zdrowy sen na Święta!

Następny

Nie daj się zimie! Korzyści z aktywności na mrozie

Zobacz również to: