fbpx
niedziela, 19 maja 2024

W okresie letnim ciało narażone jest na szkodliwe działanie wielu czynników zewnętrznych takich jak morska lub chlorowana woda, wiatr, słońce czy klimatyzacja. Tego rodzaju czynniki środowiskowe zwiększają proces przeznaskórkowej utraty wody, przez co nasze ciało może tracić w upalne dni nawet 4-krotnie więcej wilgoci niż w warunkach umiarkowanych.

Co więcej na stan skóry w znacznym stopniu wpływa promieniowanie ultrafioletowe, wzmożone w okresie letnim, którego nie jesteśmy w stanie uniknąć, a w konsekwencji może ono doprowadzić do silnych podrażnień, przesuszeń a nawet przebarwień. Przez wyniszczenia związane z czynnikami zewnętrznymi można zaobserwować też szorstkość i wiotkość skóry oraz uwydatnione zmarszczki. Często do pogorszenia stanu skóry przyczynia się również wakacyjna beztroska, podczas której zapominamy o właściwej pielęgnacji. Dlatego letni czas warto zakończyć zapewniając ciału wyjątkową opiekę i odżywienie.

ŚWIADOMA PIELĘGNACJA CIAŁA

Pielęgnacja ciała po okresie wakacyjnym powinna bazować na oczyszczaniu i silnym nawilżaniu. Warto więc stworzyć przemyślany plan, dzięki któremu kompleksowo zadbasz o ciało i środowisko. Ponadto w trosce o zmęczoną latem skórę, warto postawić na sprawdzone, dobrej jakości kosmetyki. Dlaczego? Gdyż niektóre składniki źle dobranego produktu, np. płynu do kąpieli, mogą wywoływać nieprzyjemne reakcje alergiczne na skórze*1,2 , które dodatkowo podrażnią ciało.

Dlatego warto sięgnąć po kosmetyki marki Sanex, której misją jest dbałość o skórę Twojej rodziny, jak i o naszą planetę. Idealnie sprawdzi się gama Sanex Zero%, czyli łagodna pielęgnacja skóry z minimalną ilością składników. Teraz do linii dołącza nowość – Sanex Zero% Family, czyli łagodny płyn do ciała, który zadba o skórę całej Twojej rodziny.

Sanex Zero% Family

Sanex Zero% Family to delikatny płyn do ciała, który został opracowany przy użyciu starannie dobranych składników – bez siarczanów, mydła, barwników oraz unikając substancji z alergenami zapachowymi. Zawiera składniki nawilżające pochodzenia naturalnego.

Jest wystarczająco delikatny dla Ciebie i całej Twojej rodziny – zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry. Wariant Family jest dostępny w wygodnej butelce wielokrotnego użytku, aby zmniejszyć produkcję odpadów z tworzyw sztucznych. Wygodna pompka dozuje odpowiednią ilość płynu – sprawdzi się niezależnie od tego, czy bierzesz prysznic, czy cieszysz się relaksującą kąpielą.

● Butelka nadaje się do recyklingu

● Formuła żelu pod prysznic jest w 99% biodegradowalna, by zminimalizować negatywny wpływ na środowisko.

*Jeśli występuje w ilości powyżej 10 ppm w produktach bez spłukiwania.
1. Komisja Europejska, Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów (SCCS). Opinia o alergenach zapachowych w kosmetycznych produktach. Dostępne pod adresem: http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/bezpieczeństwo_konsumenckie/docs/sccs_o_102.pdf
Poprzedni

Regeneracja włosów teksturowanych po wakacjach

Następny

Kultowe żele Neutrogena® dla oczyszczonej, odświeżonej i matowej skóry!

Zobacz również to: